Bakan Ataoğlu, ASKON heyetini kabul etti

ads ads ads ads
30/07/2021

ads
ads
ads
Bakan Ataoğlu, ASKON heyetini kabul etti

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) heyetini kabul etti.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Ataoğlu ASKON heyetini KKTC’de ağırlamaktan ötürü memnuniyet duyduklarını ifade ederek, ülke turizmi hakkında bilgiler verdi.

Anavatan Türkiye ile olan köprünün yıllardır var olduğunu dile getiren Ataoğlu, “zaman zaman bu köprüyü yıkmaya çalışanlar olsa da” köprünün bozulmadan, daha güçlü bir şekilde ayakta durduğunu belirtti.

Pandemi dolayısıyla bu yıl ilk olarak kapalı turizm ile sezona merhaba dediklerini vurgulayan Ataoğlu, ardından aşılı turistlerin gelişiyle sürecin devam ettiğini ifade etti.

Turizmin bu dönemde büyük yaralar aldığını anlatan Ataoğlu, ülke ekonomisine katma değer sağlamak açısından turizmin sektörünün bir an önce ayağa kalkmasının gerekli olduğunu kaydetti.

Kuzey Kıbrıs’ın doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile Güney Kıbrıs’a oranla çok daha güzel olduğunu söyleyen Ataoğlu, bu güzellikleri daha iyi pazarlayarak ve turizm pastasından daha fazla pay almak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Dernek Başkanı Orhan Aydın ise, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin 27 ülkede temsilciliği bulunduğunu, amaçlarının Kuzey Kıbrıs ile olan bağları daha da güçlendirmek olduğunu söyledi.

 

 

30/07/2021 19:31
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Bakan Ataoğlu, ASKON heyetini kabul etti, haberkibris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.