Bakandan "Deep Karpaz" Turu

ads ads ads ads
20/12/2012
TAK

ads
Bakandan "Deep Karpaz" Turu

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, KKTC’nin en büyük gemisi olarak bilinen, “Deep Karpaz”da incelemelerde bulundu.

Bakanlık açıklamasına göre, Star Line Maritime Co. Limited Şirketi’ne ait Deep Karpaz isimli gemi, 147 metre uzunluğu, 10 bin groston ağırlık ve 90 tır kapasitesiyle ülkenin en büyük yük gemisi olma özelliğini taşıyor.

DÖRTGAZİ

Sekiz ortaklı Star Line Maritime Co. Limited Şirketi adına ortaklardan Hasan Dörtgazi, Bakan Saner’in incelemesi sırasında yaptığı açıklamasında, 2004 yılından beridir denizcilik sektöründe faaliyet gösteren şirketin, günün koşullarına göre yeni yatırımlar yaptığını anlattı.

Bu çerçevede Deep Karpaz isimli geminin şirket bünyesine katıldığını söyleyen Dörtgazi, “gemi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en büyük gemisidir” dedi.

SANER

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner de, Starline grubunu başarılarından ötürü kutlayarak, Deep Karpaz isimli geminin, deniz taşımacılığı alanında çok ciddi rahatlama sağladığını ve ülke adına önemli ve büyük bir yatırım olduğunu dile getirdi.

Hükümetin, yatırımcıların yanında olması gerektiğine vurgu yapan Saner, Bakanlığının Starline şirketine gereken desteği vermeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

İncelemesinde Bakan Saner’e, Gazimağusa Liman Başkanı Ahmet Dökmecioğlu ve Starline Şirket yetkilileri eşlik etti.

Not: Kapak resimi arşivdir

20/12/2012 16:18
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: deep karpaz, yük gemisi
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.