HABER KIBRIS

Balkanlar'dan Türkiye'ye destek mesajı!

Bakan Çavuşoğlu ile görüşen Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, "Sırbistan hiçbir zaman Türkiye'ye karşı çalışacak bir koalisyonun içinde yer almayacaktır" dedi.

ads
19/08/2018

Balkanlar'dan Türkiye'ye destek mesajı!

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da Sırp mevkidaşı Ivica Dacic'le ortak basın toplantısı düzenledi. 

ABD ile yaşanan gerginlik hakkında konuşan Çavuşoğlu, "F-35 anlaşması tek taraflı iptal edilemez. Tehdit diliyle bir yere varılamaz. Benim de izlenimim ABD bu sorunları çözmek istemiyor, seçimlerde bunu malzeme yapmak istiyor" dedi.

Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivica Dacic de "Sırbistan hiçbir zaman  Türkiye'ye karşı çalışacak bir koalisyonun içinde yer almayacaktır" ifadesini kullandı.

 

Sırbistan'ın Antalya Fahri Konsolosluğu açıldı

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sırbistan  Dışişleri Bakanı Ivica Dacic, Sırbistan'ın Antalya Fahri Konsolosluğunun  açılışını yaptı. 

Resmi açılışa Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç, Sırbistan'ın  Ankara Büyükelçisi Zoran Markovic ve Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi  Büyükelçi Hüseyin Avni Aksoy, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya'da  yaşayan Sırp vatandaşlar katıldı.

Sırbistan'ın Antalya Fahri Konsolosu Belek Turizm Yatırımcıları Ortak  Girişim AŞ (BETUYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk oldu.

Çavuşoğlu, Öztürk'e Konsolosluğun buyrultu belgesinin yanı sıra anı  tabağı ve gümüş kaftan hediye etti.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Türkiye, ABD, Sırbistan, koalisyon, haber, destek
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.