Baraka’dan “#Sanatkulüpte” Skeci

 Baraka Kültür Merkezi hükümet icraatlarını eleştirmek için “#SanatKulüpte” isimli bir skeç hazırladığını açıkladı.

ads ads ads ads
02/10/2020
HK

ads
ads
ads
Baraka’dan “#Sanatkulüpte” Skeci

 Baraka Kültür Merkezi hükümet icraatlarını eleştirmek için “#SanatKulüpte” isimli bir skeç hazırladığını açıkladı.
Baraka’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, hükümet pandemi sürecini doğru yönetemiyor olmasından dolayı yaşanan ekonomik zorlukların sanata da darbe vurduğu kaydedildi. 
Bu nedenle #SanatKulüpte adlı kısa bir oyun yazıp, oynayarak hükümetin bu tutumunu protesto ettikleri belirtilen açıklama şöyle devam etti:
“Hükümet, uzun süreceği belli olan pandemi koşullarında sahne sanatlarının devam edebilmesi için açık hava sahneleri veya oyuncu ve seyirciler için tedbirlerin alınmasına uygun salonlar yaratacağı yerde çareyi tiyatroları, sinemaları kapatmakta, konserleri yasaklamakta buluyor. Çünkü sanat, hem eleştirel gücünden korktukları hem de ilk gözden çıkardıkları oluyor. Buna karşın yakın geçmişe kadar casinolar açıkken, kadınların seks kölesi gibi çalıştırıldıkları gece kulüpleri ise hâlâ faaliyettedir. Bu sebeple hazırladığımız #SanatKulüpte adlı bir skeçle hükümeti protesto ediyoruz.” 
Açıklamaya göre politik komedi türündeki #SanatKulüpte skeci, Baraka Kültür Merkezi Facebook ve Youtube hesaplarından izlenebilecek.

02/10/2020 15:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:  Baraka Kültür Merkezi, SanatKulüpte
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.