Barbie için savaş var… Mirasçıları birbirine girdi

67 yaşındaki Ann Ryan, merhum babası Jack Ryan'ın ünlü bebek markası Barbie'nin gerçek yaratıcısı olduğunu iddia ediyor ve oyuncak şirketi Mattel'i onun mirasını sildiği için suçluyor.

ads ads ads ads
04/10/2022

ads
Barbie için savaş var… Mirasçıları birbirine girdi

Daily Mail’e oyuncak devine gönderdiği ve sürekli olarak görmezden gelindiğini söylediği mektupları ve e-postaları ileten Ann Ryan, tasarımcı babasının dünyanın en ünlü oyuncak bebeğinin mucidi olarak rolünü kanıtlayacağını söylediği dahili kayıtlara ve arşivlere erişmeye çalışıyor.

Ryan, babasının kara listeye alınmasının sebeplerinden birinin onun “ahlaksız yaşam tarzı” olduğunu söylüyor.

1991 yılında 65 yaşındayken intihar eden Jack Ryan, Mattel firmasında 20 yıl boyunca çalıştı. Beş kez evlendi ve Los Angeles’taki evinde çeşitli ortamlara ve seks partilerine ev sahipliği yaparak evli olmasına rağmen farklı cinsel partnerlerle birlikte olan biriydi. Ayrıca uyuşturucu ve yoğun içki kullanımıyla biliniyordu.

Ann-Jack Ryan…

MATTEL CEVAP VERMİYOR

Ann Ryan ise, Mattel’in Barbie’nin Ruth Handler tarafından icat edildiği hikayesine bağlı kalmayı tercih ettiğini söylüyor.

Mattel’in web sitesinde Ryan’dan hiç bahsedilmiyor ve Barbie’nin yaratıcısı olarak Handler onurlandırılıyor.

“Babam kesinlikle Barbie’nin babası” diyen Ryan, şimdiki amacının “Ruth’un Barbie’yi icat etmekten ve bebeğin büyük başarısından kimin sorumlu olduğuna dair hikayesini çürütmek” olduğunu söyledi.

04/10/2022 16:11
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Ann Ryan, Barbie
MANŞETLER

HK MAGAZİN

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.