Barışa kulaç atacaklar

“Barışa Kulaç Atıyoruz” etkinliği Dünya Barış Gününde, bugün saat 17.00’de Girne Turizm Limanı’nda devlet erkânının da katılımıyla gerçekleştiriliyor.

ads
ads
01/09/2020

ads
Barışa kulaç atacaklar

KKTC Başbakanlık, Spor Dairesi Müdürlüğü ve Hacetepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin organize ettiği, “Barışa Kulaç Atıyoruz” etkinliği Dünya Barış Gününde, bugün saat 17.00’de Girne Turizm Limanı’nda devlet erkânının da katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Türkiye tarihinde de bir ilk olan Girne ile Taşucu arasında gerçekleştirilecek olan “Barışa Kulaç Atıyoruz” etkinliği, 10 profesyonel yüzücünün katılımıyla gerçekleştirilecek ve Sahil Güvenlik ile TC Kıyı Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yanında, iki hakem ve sağlık ekiplerinin de eşlik edeceği yüzücülerin, 90 kilometrelik zorlu parkuru, 36 saatte tamamlamaları hedefleniyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanıtımına katkı sağlamak, amatör ve profesyonel sporculara da öncülük etmek amacıyla düzenlenecek olan “Barışa Kulaç Atıyoruz” etkinliğinin, spor turizmine de katkı yapması hedefleniyor. Yüzülecek olan bu zorlu parkurun, tıpkı Manş Denizi parkuru gibi uluslararası literatürde kabul görmesi de amaçlanıyor.

Bugün saat 17.00’de Girne Turizm Limanı’nda start alacak olan “Barışa Kulaç Atıyoruz” etkinliğine Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Mersin Valiliği, Mersin Yenişehir Belediyesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, TC Kıyı Emniyet Müdürlüğü ve TC Yüzme Federasyonu da katkı koydu.

01/09/2020 09:05
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Barışa Kulaç Atıyoruz
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.