Barışmak için eşini kaçırdı

Boşanma aşamasında olduğu eşini kaçıran zanlı Aral Özakcan teminatla serbest kaldı

ads
ads
29/09/2020
MHA

ads
Barışmak için eşini kaçırdı

Mağusa’da boşanma aşamasında olduğu eşini "barışmak” için zor kullanarak rızası dışında Çanakkale Bölgesindeki ormanlık alana götüren zanlı Aral Özakcan “Zorla insan kaçırma ve darp” iddiasıyla Gazi Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede olguları aktaran polis memuru Gökhan Yıldırım, zanlının yol içerisinde konuşmakta olduğu boşanma aşamasındaki eşi H.A’yı kendisi ile barışmasını sağlamak düşüncesiyle kollarından ve ayaklarından çekip darp ettikten sonra kucaklamak suretiyle aracın arka koltuğuna atıp oradan ayrıldığını söyledi.

Müştekiyi Çanakkale Göleti yakınlarında ormanlık bir yere götürdüğünü belirten polis memuru Yıldırım, eşinin şikâyetçi olması üzerine zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

Zanlının suçunu kabul ettiğini belirten Yıldırım, tahkikatın tamamlandığını ve KKTC vatandaşı olan zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının ileride görülecek davasında hazır bulunmasının sağlanması için yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 7 bin TL nakit para yatırılması ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 100 Bin TL şahsi kefalet senedini imzalaması şartıyla serbest kalmasına emir verdi.

 

29/09/2020 15:38
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Aral Özakcan insan kaçırma
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.