Başbakan açıkladı: Et Hollanda'dan geliyor

ads ads ads ads
17/05/2024

ads
Başbakan açıkladı: Et Hollanda'dan geliyor

Diyalog Medyaya konuşan Başbakan Üstel, Hollanda'dan ithal edilecek kuzu etinin kilosu 400 liradan, donmuş kıymanın ise 300 liradan satılacağını belirtti.

Başbakan Ünal Üstel, et fiyatlarını aşağıya çekmek için İspanya, Romanya ve Hollanda'dan teklif alındığını, yapılan değerlendirmelerden sonra Hollanda üzerine karar aldıklarını söyledi. Üstel, bir yaşına kadar kemiksiz kuzu etinin kasaplarda kilosu 400 liradan; yüzde 10 yağlı dana kıymasının ise kilosu 300 liradan satılacağını söyledi. Üstel; alınan bu karardan geri adım atılmayacağını belirtirken, yerli üreticiye kuzu başı teşvik miktarının 800 TL'den bin 100'e çıkarıldığını aktardı.

Türkiye'den 14 milyar...

Hafta sonunda Ankara'ya giderek, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile 2024-2025 Mali ve Ekonomik İşbirliği Protokolü üzerinde çalıştıklarını anlatan Başbakan Üstel, Türkiye'nin KKTC'ye

14 milyar Türk Lirası tutarında yardım yapacağını açıkladı. Üstel, öngörülen kaynak içinde Güzelyurt Hastanesi'nin tamamlanması ve kablo ile elektrik projesinin başlatılmasına yönelik masrafların da yer aldığını kaydetti.

17/05/2024 09:23
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: hollanda, et
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.