Başbakan: Adıyaman’daki TMK kafilesi hariç diğer kafilelere ulaşıldı

Başbakan Ünal Üstel Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. 

ads ads ads ads ads
06/02/2023

ads
Başbakan: Adıyaman’daki TMK kafilesi hariç diğer kafilelere ulaşıldı

Türkiye’de 10 ili etkileyen büyük deprem felaketi gündemiyle toplanan Bakanlar Kurulu tamamlandı; Türkiye’ye hem arama kurtarma ekiplerinin hem de spor müsabakaları için Türkiye’de bulunan öğrencilerin ailelerinin ulaşımı için uçak ve gemiler kaldırılması kararı alındı.

Başbakan Ünal Üstel, Kahramanmaraş ve Düzce’deki sporcu öğrenci gruplarından haber alındığını ve durumlarının iyi olduğunu; Adıyaman’daki Türk Maarif Koleji voleybol kafileleri ile veli grubuna ulaşma çalışmalarının ise devam ettiğini açıkladı.

Üstel, Bakanlar Kurulu’nun tamamlanmasının ardından yaptığı açıklamada, “İhtiyaç duyulan her yerde halkımızın ve milletimizin yanında olacağız” dedi.

Başbakan Üstel, Adıyaman Valiliği, AFAD, TC İçişleri Bakanlığı’yla sürekli temas halinde olduklarını, büyükelçi ve bölgedeki konsolosların Adıyaman’a gittiğini belirterek “Umuyoruz evlatlarımızla ilgili kötü değil iyi haberlere en kısa zamanda ulaşırız. Allah çocuklarımızın ailelerimizin ve milletimizin yanında olsun. Çocuklarımızın akıbetiyle ilgili doğru verileri Başbakanlık aracılığıyla düzenli paylaşılacak. Bilgi kirliliğine fırsat vermemek için resmi kaynaklardan açıklanmayan haberlere itibar etmeyiniz” diye konuştu.

06/02/2023 12:03
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Adıyaman
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.