HABER KIBRIS

Başbakan Erhürman: Algı operasyonlarına fırsat vermeyeceğim

Başbakan Tufan Erhürman bugün bazı gazetelerde yapılan bet salonu yorumlarına soysal medya hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

ads
22/02/2018
HK

Başbakan Erhürman: Algı operasyonlarına fırsat vermeyeceğim
ads

Erhürman, göreve geldiktekn sonra bet ofislerle ilgili ayrıntılı rapor istediğini belirterek bet ofisi çalıştıran beş şirketin yetkilileriyle bir toplantı yaptığını söyledi.

Başbakan Erhürman’ın açıklaması şöyle:

"Göreve geldikten sonra yaptığım açıklamalarda bet ofislerle ilgili ayrıntılı rapor istediğimi belirtmiştim. Gelen raporlar üzerine dün saat 16:00'da, Başbakanlık'ta, ülkemizde bet ofisi çalıştıran beş şirketin yetkilileriyle bir toplantı yaptım. Yarın saat 11:00'de Başbakanlık'ta yapılacak basın toplantısı ile diğer konular yanında bu konuda da basın mensuplarını bilgilendireceğim.

Ancak bugün iki ayrı gazetemizde yer alan iki yorumda, bet ofislerinin işletmecileriyle belediye seçimlerini konuştuğuma dair imalar yer aldı. En hafif tabiriyle çirkin bulduğum bu iddiaları kamuoyuna açık bir biçimde yalanlamayı, algı operasyonlarına fırsat vermemek için görev biliyorum. Görüşmeyle ilgili bilgiyi yarınki Basın Toplantısı'nda basın mensuplarıyla paylaşacağım. Bu arada bundan sonra da bu tip iddiaları yanıtsız bırakmayacağımı ve algı operasyonlarına fırsat vermeyeceğimi bildirmek isterim..."

 

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: tufan erhürman, bet ofis
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems