Başbakan Üstel: ''Kasaplara Verdiğimiz Teşviki 1100 TL'ye Çıkardık, Kuzu Kesimi 11 Bin 700'e Yükseldi''

ads ads ads ads ads
23/05/2024

ads
Başbakan Üstel: ''Kasaplara Verdiğimiz Teşviki 1100 TL'ye Çıkardık, Kuzu Kesimi 11 Bin 700'e Yükseldi''

Başbakan Ünal Üstel, Temmuz ayında kuzu etinde bollaşma yaşanacağı yönünde aldıkları bilgiler doğrultusunda, Kurban Bayramı'nda halkı et ile buluşturmak amacıyla önemli adımlar attıklarını açıkladı. Bu kapsamda kasaplara verilen teşvikin 1100 TL'ye çıkarıldığını belirten Üstel, bu artışın kesilen kuzu sayısını 11 bin 700'e yükselttiğini ifade etti.

Başbakan Üstel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Temmuz ayında kuzu etinde bir bollaşma yaşanacağı yönünde bilgiler aldık. Kurban Bayramı'nda halkımızı et ile buluşturmak için kasaplarla ve hayvancılarla bir araya geldik. İthal et kararı aldık ve kasaplara verdiğimiz teşviki 1100 TL'ye çıkardık. Bu teşvik sayesinde kesilen kuzu sayısı 11 bin 700'e yükseldi. Ancak bu uygulamanın geçici bir süre zarfında olacağını ifade etmek isterim. Bizim gailemiz halkımızdır, devletimizdir. Ülkemizde yaşayan insanlarımızı et ile buluşturmak görevimizdir."

Başbakan Üstel, bu adımın, ülkede yaşayan insanların et ihtiyacını karşılamak ve bayramda her haneye et ulaştırmak amacıyla alındığını vurguladı. İthal et kararı ve teşvik artışının geçici bir çözüm olduğunu belirten Üstel, halkın temel ihtiyaçlarını karşılamayı öncelikli görevleri olarak gördüklerini söyledi.

23/05/2024 20:23
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.