Başbakan Üstel: Tasarı gençlerin önünü açacak

Başbakan Ünal Üstel, Öğretmen (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile ilgili konuştu

ads ads ads ads
29/05/2023

ads
Başbakan Üstel: Tasarı gençlerin önünü açacak

Başbakan Ünal Üstel, Öğretmen (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile ilgili konuştu

Başbakan Ünal Üstel, ülke ve vatandaşların önünü açacak, geleceğe yönelik olumlu yansımaları olacak yasaların sırasıyla geçirileceğini söyledi.

Üstel, Meclis’te yaptığı konuşmada, 62. maddeden yapılan konuşmalara cevap verme gibi bir mecburiyeti olmadığını söyledi. “Ağzımız, dilimiz var, beynimiz çalışıyor” diyen ÜStel, bakanlık dönemlerinde de, Başbakanlık görevinde de ne yaptığının ortada olduğunu kaydetti.

Birlik beraberlik içerisinde tüm bu yasaları görüşmek için çok mücadele verdiklerini ancak böyle olmadığını, engellemeler olunca yasaları geçirdiklerini kaydeden Üstel, "Daha iyi bir gelecek ve eğitim için yasada görüşler bir noktaya geldiyse ve bütün diyaloglara rağmen engelleme oluyorsa, vatandaşlar, gençler için yasanın geçirileceğini" söyledi.

Örnek olarak Belediyeler (Değişiklik) Yasası’nı gösteren Üstel, ilk önce diyalog ve işbirliğini denediklerini ancak engellemelerden dolayı bu yasanın geçirildiğini kaydetti. Öğretmenler (Değişiklik) Yasası’nın da onlardan biri olduğunu ifade eden Üstel, ülkenin yavaş yavaş tam gün eğitime geçileceğinin hükümet programında da  yer aldığını ifade etti.

Üstel, eğitimde tam gün eğitime öğretmenlerle birlikte, görüşerek ve konuşarak geçeceklerini belirtti.

29/05/2023 14:13
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: ünal üstel
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.