Başbakanlık Afet Ve Acil Durum Yönetimi Komitesi toplantı gerçekleştirdi

ads ads ads ads
11/12/2023

ads
Başbakanlık Afet Ve Acil Durum Yönetimi Komitesi toplantı gerçekleştirdi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi, Başbakanlık Müsteşarı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi Başkanı Hüseyin Cahitoğlu başkanlığında Başbakanlık’da bir toplantı gerçekleştirdi.

Verilen bilgiye göre toplantıda  Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi; Sivil Savunma Teşkilatının yaptığı bir sunumla,  KKTC Afet Müdahale Planı, Kamp bağlamında bakanlık, kurum, kuruluşlar tarafından yapılması gereken hazırlıklar, Türk devletleri teşkilatı sivil korunma mekanizmasının oluşturulması konu başlıkları ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu yapılan toplantı hakkında detaylı bilgi vererek, “Bugün gerçekleştirilen toplantıda; doğal afetler için yapılan çalışmaların durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunularak, ilerleyen dönemlerde hayata geçecek projeler ile ilgili görev dağılımı yapıldı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitemiz düzenli şekilde başta deprem olmak üzere yangın, su baskını veya sağlık gibi konularda yaşanacak afetlere karşı alınan önlemleri ve yapılan çalışmaları konuşmak üzere toplantı gerçekleştirmekte ve tesbit edilen eksikliklerin giderilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

11/12/2023 18:21
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Başbakanlık Afet Ve Acil Durum Yönetimi Komitesi toplantı gerçekleştirdi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.