Başkentte 'Şampiyon Melekler' için adalet yürüyüşü tamamlandı

ads ads ads ads
19/04/2024

ads
Başkentte 'Şampiyon Melekler' için adalet yürüyüşü tamamlandı

Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği öncülüğünde, “Adalete Işık Tut” sloganı ve sanıkların olası kastla yargılanması talebiyle Lefkoşa’da düzenlenen yürüyüş tamamlandı

Sabahın erken saatlerinde Gazimağusa’dan ellerinde meşalelerle yola çıkan “Şampiyon Melekler”in ailelerinin Lefkoşa terminal alanına ulaşmasının ardından, burada toplanan birçok vatandaş, siyasi parti, sendika, sivil toplum örgütü temsilci ve üyelerinin de katımıyla yürüyüş saat 19.00’da başladı.

26 Nisan’da Adıyaman’da devam edecek olan İsias Otel davası öncesinde yapılan yürüyüşte meşaleler eşliğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçiliği önüne yürüyüş gerçekleşti.

Bazı katılımcılar ve aileler yürüyüş başlamadan önce, toplanma yeri olan terminalde ellerinde meşalelerle durarak “adalet” yazısı oluşturdular.

Yürüyüşe katılanlar, ellerinde “İsisas Ortak Davamızdır”, “Adalet İçin Yürüyoruz” yazılı pankartlar taşıdı

6 Şubat depreminde yıkılan, aralarında Gazimağusa Türk Maarif Koleji (GTMK) voleybol takımlarından oluşan 35 kişilik kafilenin de bulunduğu 72 kişinin hayatını kaybettiği İsias Otel ile ilgili açılan dava ocak ayında başlamıştı

19/04/2024 20:34
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Başkentte ’Şampiyon Melekler’ için adalet yürüyüşü tamamlandı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.