HABER KIBRIS

Bayramda 5.2 milyon dakika mobil trafik

Kuzey Kıbrıs Turkcell’liler bayramda sevdikleri ile doyasıya iletişim kurdu

ads
08/09/2017

Bayramda 5.2 milyon  dakika mobil trafik
ads

Kuzey Kıbrıs Turkcell, bayram süresince yaklaşık 5.2 milyon dakika mobil trafik yaşadı. Mobil iletişim teknolojisi bayram tatiline eşlik etti, özellikle mobil internet kullanımı zirve yaptı.
 

79.5 bin GB internet
Kuzey Kıbrıs Turkcell müşterileri, 4 günlük bayram süresi boyunca, sevdiklerine 2 milyonun üzerinde kısa mesaj (SMS) gönderdi.
Kuzey Kıbrıs Turkcell’den yapılan açıklamada bayram boyunca 79.5 bin GB internet kullanıldığı belirtilirken, toplamda yaklaşık 5.2 milyon dakika konuşma yapılması da dikkat çekti.
Türkiye, İngiltere, Nijerya, Türkmenistan ve Güney Kıbrıs en fazla aranan ülkeler oldu.
Roaming endişesiz bayram

Kuzey Kıbrıs Turcell’in bayram tatili öncesinde yaptığı “Roaming endişesiz tatil” çağrısı da karşılığını buldu.
Bayram süresince 8 bini aşkın Kuzey Kıbrıs Turkcell’li Türkiye’de Kuzey Kıbrıs’taki gibi internet kullanımı yaptı.
Bayram tatili için yurt dışına seyahat eden Kuzey Kıbrıs Turkcell’liler ise yurt içi tarifelerini yurt dışında da ek hiçbir işlem yapmadan Transit Servisi ile günlük 15 TL karşılığında Kuzey Kıbrıs’taymış gibi kullandı.
“Transit Servisi” ile Kuzey Kıbrıs Turkcell’lilerin Kuzey Kıbrıs’taki paketlerinde yer alan internet, dakika ve mesajlar, ek hiçbir işlem gerektirmeden yurt dışındaki 69 ülkede kullanılabiliyor.

Turkcell farkı ve kalitesi

Kuzey Kıbrıs Turkcell Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ozan Çağlar Aslan bu bayramda da, Turkcell farkı ve kalitesinin ön plana çıktığını söyledi.
“Özellikle yurt dışına giden müşterilerimiz, Transit Servisi ile internetlerini Kıbrıs’taymış gibi kullanarak haber, müzik, sohbet ve eğlenceden ayrı kalmadı” diyen Aslan, bayram süresince halkımızın dünyanın dört bir yanıyla iletişim kurduğunu belirtti.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ozan Çağlar Aslan, bu rakamların, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in hizmet kalitesi ve farkını ortaya çıkardığını da vurgulayarak, “Kuzey Kıbrıs Turkcell, tüm özel günlerde yüksek hizmet kalitesi sunmaya devam edecektir” dedi.

Ozan Çağlar Aslan, bayram tatili sürecinde, Kuzey Kıbrıs Turkcell’lilerin en iyi hizmeti alması için görev yapan takım arkadaşlarına da ayrıca teşekkür etti.

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: turkcell
MANŞETLER

HK EKONOMİ

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems