Zaroğlu: "Polis teşkilatına yönelik iddialar dehşet düzeyinde"

Mecliste konuşan Zaroğlu, Başbakan Tatar’ı polis teşkilatının içinde bulunduğu zafiyetin hükümetin ömrünü kısaltacağı konusunda uyardı.

ads
ads
11/06/2019

ads ads
Zaroğlu: "Polis teşkilatına yönelik iddialar dehşet düzeyinde"

Mecllis Genel Kurulunda söz alan YDP milletvekili Bertan Zaroğlu konuşmasında “son günlerde yaşanan adli olaylar ve polisin sıkıntıları”na değindi.

Bertan Zaroğlu, ülkede adli vakalarda büyük artış olduğunu, vatandaşın mal ve can güvenliği kalmadığını savundu.

Zaroğlu, ülke nüfusuna göre, polis sayısının arttırılması, görev sürelerinin düzenlenmesi, yetersiz araç ve cihaz gereksinimin giderilmesi gerektiğini ifade etti.

Kuyumcu soygunu konusunda yaşanan gelişmeleri değerlendiren Zaroğlu, konuya ilişkin polis teşkilatına yönelik iddiaların dehşet düzeyinde olduğunu savundu.

Zaroğlu, polisteki FETÖ soruşturmalarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunarak, bu soruşturmanın detaylarından Başbakan Tatar’ın ve İçişleri Bakanı Baybars’ın haberi olup olmadığını sordu, Meclis kürsüsünden açıklama yapılmasını istedi.

Zaroğlu, konuşmasında çeşitli faili meçhul olaylara da değinerek, Başbakan Tatar’ı polis teşkilatının içinde bulunduğu zafiyetin hükümetin ömrünü kısaltacağı konusunda uyardı.

11/06/2019 13:47
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: zaroğlu, tatar, haber, kıbrıs, mecllis
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.