Bel ve boyun fıtığı tedavisinde bir ilk

Bel ve boyun fıtığında artık ameliyat olmaya gerek yok. Peki, bu yöntem nedir? hastalar bir gün sonra ağrılardan kurtuluyor mu?

ads ads ads
19/05/2022

ads
ads
Bel ve boyun fıtığı tedavisinde bir ilk

Bel ve boyun fıtığında artık ameliyat olmaya gerek yok. Peki, bu yöntem nedir? hastalar bir gün sonra ağrılardan kurtuluyor mu? Gökçe Tümer'in haberini, Caner Emre Kınacı görüntüledi.

Önce hastanın tomografisi inceleniyor. Tedaviye uygun olan hastaya iki robotla tedavi uygulanıyor. Lazer teknolojisinin kullanıldığı tedavi yapılırken hasta uyanık oluyor. Tedavi 15 dakika ile 30 dakika arası sürüyor. Hastaya göre değişmekle birlikte, yaklaşık 3 ay sonra çekilen tomografide fıtıktan eser kalmadığı görülüyor.

Tedavi hakkında CNN TÜRK'ün sorularını yanıtlayan Beyin Cerrahı Dr. Fatih Kırar, "Robotik lazer ve regülasyon tedavisi son 5-6 yıldır giderek artan, teknolojinin de bize büyük katkı sunduğu, bizim de tecrübelerimizi geliştirdiği özel bir yöntem. Ameliyat ettiğimiz hastaların yüzde 90'ını ameliyatlardan kurtarıyoruz. Kıvranarak iki büklüm bel ve boyun ağrısıyla bacak kol ağrısıyla hayatı durmuş insanlar buraya geliyor. Burada oldukları 1 günlük tedaviden sonra hayatlarına kaldıkları yerden devam ediyorlar" dedi.

 

19/05/2022 14:09
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Bel, boyun, fıtığı, tedavi,
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.