HABER KIBRIS

Belgrad Bira Festivali

ads
12/07/2016

Belgrad Bira Festivali
ads

Belgrad Bira Festivali doğu Avrupa’nın en büyük bira festivali olarak ön plana çıkıyor. Her yılın Ağustos ayında kutlanan festivale 5 gün boyunca 500.000’den fazla kişi katılmakta. Bu kadar büyük çapta katılımın en önemli sebepleri ise festivale bedava giriş, yerel müziklerden heavy metale, bluesa sıradışı kalitede müzik grupları ve çok farklı çeşitlerde yerli ve yabancı bira firmalarının festivalde yer alması.

İlk olarak 2003 yılında kutlanmaya başlanan Belgrad Bira Festivali 10 yıl boyunca 5,5 milyondan fazla ziyaretçiyi kendisine çekebilmeyi başarmış, 450 fazla konsere evsahipliği yapmış, 90’dan fazla bira markasının tadılmasını sağlamış ve bir çok sosyal kampanyada aktif rol oynamış.

2005 yılında ünlü İngiliz gazetesi “The Independent” tarafından Dünya çapında mutlaka görülmesi gereken 20 etkinlik arasında Belgrad Bira Festivali de yer almış.

Belgrad Bira Festivali Sırbistan’da yer alan oldukça önemli bir etkinlik olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle genç kitleye hitap eden festivale 17 – 21 Ağustos 2016 tarihleri arasında 4 gün boyunca ücretsiz olarak Usce’de katılabilirsiniz. Birbirinden farklı yerli ve yabancı biralardan tadma fırsatı elde ederken keyifli müzikler eşliğinde eğlenmeyi kim istemez ki. Kimbilir belki festival alanında karşılaşabiliriz.

Festival ile ilgili detaylı bilgiyi festivalin ana sayfasından edinebilirsiniz. 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Belgrad Bira Festivali
MANŞETLER

HK TATİL

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems