HABER KIBRIS

Besim: Sağlık siyaset üstü tutulmalı

 Sağlık Bakanı Filiz Besim, Kamu İşçileri Sendikası (Kamu - İş) Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile bakanlıkta bir görüşme gerçekleştirdi. 

ads
23/10/2018

Besim: Sağlık siyaset üstü tutulmalıSağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Ahmet Serdaroğlu, yeni yönetim kurulu ile bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Sağlık ve eğitimin topluma hizmet veren en önemli kurumlar olduğunu belirten Serdaroğlu, sağlık alanında istenilen noktaya gelmek için başta sivil toplum örgütleri olmak üzere her kesime büyük görev düştüğünü kaydetti.

BESİM

Sağlık Bakanı Filiz Besim de, toplumsal mücadelede sivil toplum örgütleri ve sendikaların önemli bir yeri olduğunu, Kamu-İş Sendikası’nın da 30 yıllık köklü bir geçmişe sahip olduğunu ifade etti. 

Sağlığın siyaset üstü tutulması gereken bir hizmet olduğunun altını çizen Besim, yıllardır sağlığın devlet politikasından uzak tutularak, her döneme göre farklı şekillendiğini söyledi.

Besim, koruyucu sağlık hizmetlerinin göz ardı edilmemesi gerektiğini, meslek hastalıklarının önüne geçilmesi için işyeri hekimliğinin önemli olduğunu, sağlık alanında işbirliği ile ilerleme kaydedilebileceğini sözlerine ekledi

Bu habere tepkiniz:
TAGS: filiz besim, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK SAĞLIK

Hastalıklardan koruyan ilaç gibi tavsiyeler

HK SAĞLIK

Burun akıntısı, hapşırık, öksürük, halsizlik, baş ve kas ağrıları… Üst solunum yolları hastalıklarının habercisi olan ve gündelik yaşamınızı etkileyen tüm bu şikayetlerle nasıl başa çıkacağınızı biliyor musunuz? Kış hastalıklarına yakalanmamanın en doğal çözümünün doğru beslenmede saklı olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan ile soğuk havalarda vücut direncimizi nasıl yükseltebileceğimizi konuştuk. İşte, öne çıkan o püf noktaları…

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.