Biden: ABD, Rusya'nın Kırım'ı ilhakını asla tanımayacak

ads ads ads ads
26/02/2021

ads
ads
Biden: ABD, Rusya'nın Kırım'ı ilhakını asla tanımayacak

ABD Başkanı Joe Biden'dan Rusya'ya yönelik hamleler gelmeye başladı. Ülkesinin Rusya'nın Kırım'ı "sözde ilhakını" asla tanımayacağını belirten Biden, Rusya'nın saldırgan tavırlarına karşı Ukrayna'nın yanında olacaklarını söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın Kırım'ı ilhakının yıl dönümü vesilesiyle yazılı bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, "Rusya, Kırım'ı işgal ederek, uluslararası hukuku, modern ülkelerin birbirine garanti ettiği normları, komşusu Ukrayna'nın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü ihlal etmiştir" dedi.

BIDEN, KIRIM İLE İLGİLİ RUSYA'YA TEPKİ GÖSTERDİ

ABD'nin çatışmanın başından bu yana olduğu gibi Ukrayna ve müttefiklerinin yanında olduğunun altını çizen Biden, "Bu hüzünlü yıl dönümünde, önemli bir gerçeği tekrar vurguluyoruz: Kırım, Ukrayna'nındır" ifadesini kullandı.

"ABD, RUSYA'NIN KIRIM'I İLHAKINI ASLA TANIMAYACAK"

Biden açıklamasında, "ABD, Rusya'nın Kırım'ı sözde ilhakını asla tanımayacak ve Rusya'nın saldırgan eylemlerine karşı Ukrayna'nın yanında yer alacaktır. Rusya'yı Ukrayna'daki ihlalleri ve saldırganlığı nedeniyle sorumlu tutmaya çalışmayı sürdüreceğiz." mesajını verdi.

UKRAYNA'YA DESTEK SÖZÜ VERİLDİ

Ukrayna halkının mücadelesine desteklerinin de sürdüreceklerini vurgulayan Biden, "ABD, Ukrayna'nın sözüne hala güvenmektedir ve ülkelerinin barışçıl, demokratik ve refah bir geleceği için çalışan herkesi destekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

26/02/2021 20:18
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: abd, biden, rusya, ukrayna, kırım, haberkibris
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.