Bilim insanları açıkladı: Yürüme sanatıyla ayda 7 kilo verin

ads ads ads ads
23/01/2023

ads
Bilim insanları açıkladı: Yürüme sanatıyla ayda 7 kilo verin

Hızlı ve dengeli kilo vermek isteyenler için en faydalı yöntemi bilim insanları açıkladı. Koşmak yerine günde sadece bir saat yürüyerek ayda 7 kilo verebilirsiniz. Ancak yürürken bu yanlışları sakın yapmayın. İşte ayda 7 kilo verdiren yürüme sanatı...

Fiziksel olarak insan vücudu hareket odaklıdır. Hareket ettikçe kilo oranını koruyan ve daha sağlıklı bir vücut yapısına sahip olur. Yürümek inanılmaz derece de hızlı kilo verdirir. Ancak yürürken yapılması gereken bazı hususlar var. Bu durumlara dikkat eden kişiler kısa sürede hızlı ve dengeli kilo vermiş olur.

Bilim insanları yaptıkları araştırmalarda yürümenin insan sağlığı üzerindeki dengesini ortaya çıkardı.

İŞTE AYDA 7 KİLO VERDİREN YÜRÜME SANATI

Yürüyüş vücudun kas, sinir ve sindirim sistemini etkiler. Gün içinde yapılan tempolu yürüyüş metabolik hareketlenmeleri artırır. Ancak uzmanlar yürüme sırasında yapılan hatalar konusunda uyardı. Örneğin dümdüz yürümek kilo verdirmez.

Bunun yerine tempolu yürümek lazım. 30 dakikalık tempolu yürüyüşte 200 kalori yakılır. 1 saatte ise 400 kalori yakılır.

Tempolu yürüyüşe hiç ara vermeden yapmanız gerekiyor. Durup farklı bir hareket ritmine girerseniz bu yürüyüşün vücut üzerindeki konsantrasyonunu etkiler.

Bu yüzden hedeflere bölerek yürüyün. Aklınızda 1 saatlik yürüyüş varsa onu bölüp araya egzersiz ekleyin. Ya da yürümeden önce sonra olarak egzersizleri ayarlayın.

Yürüme esnasında konuşmak yerine müzik dinlemek sizi tüm varlığıyla kilo vermeye ve ortamın atmosferine odaklar.

Her gün yürüyün ama her gün aynı egzersizleri yapmayın. Kas sistemi yapılan egzersizlere çok çabuk alışır. Bu yüzden aynı hareketleri yapmak yerine farklı hareketler belirleyin. Bunu da haftada 3 gün yapın.

Sıkı bir kalça ve düz karın için sadece yürümek yeterlidir. Yürüyüş vücudun cilt ve kas sistemini sıkılaştırır.

23/01/2023 23:03
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Bilim insanları açıkladı: Yürüme sanatıyla ayda 7 kilo verin
MANŞETLER

HK YAŞAM

Domain Nedir? En Güncel Alan Adı Rehberi

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

Alan adı olarak da bilinen domain, web sitesinin adı ve adresi olarak tanımlanabilir. Kullanıcıların web sitesini ararken kullanacakları alan adı olarak bilinir. Web sitesini ararken IP adreslerini bilmek mümkün değildir. Ancak bu IP adreslerine yönlendirme yapan alan adının akılda kalıcılığı daha kolaydır. Kullanıcıların IP adresine gerek duymadan alan adı ile web sitelerine erişim imkanı sunulur. Web sitenize ulaşmak isteyen kullanıcılar domain adını ve uzantısını eksiksiz bir şekilde tarayıcıdaki arama çubuğuna yazdığında hızlı ve kolay bir şekilde siteye erişim sağlayabilir.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.