HABER KIBRIS

ad

Bir Çiftlik Bank vakası: Tanker Bank!

Çiftlik Bank'tan sonra şimdi de Tanker Bank çıktı. Birçok vatandaş dolandırıldı

ads
04/01/2019

ads
Bir Çiftlik Bank vakası: Tanker Bank!

Çiftlik Bank olayının ardından bu seferde aynı yöntemle kurulan Tanker Bank olayı ortaya çıktı.

5 yıl önce başlayan ve hayali tanker alıp hisse sahipleri adına çalıştıran dolandırıcı, topladığı 70 milyon lira parayla kayıplara karıştı. Tanker Bank mağdurları ise şimdi hakkını arıyor. ABD'den de büyük bir kitleyi kendisine bağlayan Tanker Bank'ın dolandırıcısı, her ay düzenli olarak hisse sahiplerine güven sağlamak için anlaşma yaptıkları kadar parayı elden kurye vasıtasıyla ödedi.

Mağdurlardan biri ise 175 bin TL yatırdığını belirterek isyan etti. 8 bin lirayı elden alan mağdur, son ayın parası gelmeyince diğer hisse sahipleri ile irtibata geçti. Diğer hisse sahiplerinin de parasını alamadığını öğrenen kullanıcı, Tanker Bank'ın sahibi ile irtibata geçmek istedi.

Dolandırıcının telefonunun kapalı olduğunu ve sosyal medya hesaplarının da dondurulduğunu fark eden vatandaşlar şimdi diğer mağdurlarla birlikte paralarını kurtarmak için dava açmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 60'a yakın sadece Giresun'un Yağlıdere ve Espiye ilçesinde mağdur bulunduğunu kaydeden vatandaşlar toplanan paranın ise 70 milyon lira olduğunu ileri sürdü.

 

Anlaşılan vatandaşımız Çiftlik Bank sonrasında pek akıllanacak gibi durmuyor. Teknolojioku ekibi olarak üzülsek mi? üzülmesek mi? açıkçası biz de karışık duygular içerisindeyiz. Yapılan tüm uyarılara rağmen hala bu tarz oluşumlar inanan vatandaşlara umarız bu haber bir ders niteliğinde olur.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Bir Çiftlik Bank vakası: Tanker Bank!, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.