Bir diliminde kolajenin hası saklı! Suya sıkılıp içilirse böbrekte taş da kalmıyor

Limon tarih boyunca birçok alanda kullanılmış, sağlığa faydası sayılamayacak kadar çok olan mükemmel bir besindir. Ancak uzmanlar limonun daha önce duyulmamış yeni etkilerini keşfetti.

ads ads ads ads ads
03/05/2024

ads
Bir diliminde kolajenin hası saklı! Suya sıkılıp içilirse böbrekte taş da kalmıyor

1- Demir emilimini artırmaya yardımcı olur

Limon gibi C vitamini açısından zengin gıdaları bitki bazlı demir kaynaklarıyla eşleştirmek, demir emilimini artırmaya yardımcı olur

Bir araştırmaya göre, C vitamini ve demirin birleştirilmesi genç kadınlarda demir eksikliği anemisinin önlenmesine yardımcı olur.

2- Böbrek taşlarını önler

Böbrek taşları acı vericidir ancak bunları önlemenin bazı yolları vardır. Susuz kalmamak böbrek taşlarını önlemenin en iyi yolu olarak kabul edilir, bu nedenle bol su içtiğinizden emin olmalısınız. Suyunuza bir miktar limon eklemek de yardımcı olabilir.

Limon, küçük böbrek taşlarının parçalanmasına yardımcı olabilecek sitrik asit içerir. Limonlu su içmek, böbrek taşlarını önlemek için yaygın olarak kullanılan doğal bir kurtarıcıdır.

3- Doğal kolajen kaynağıdır

Limondaki C vitamini vücuttaki kollajen üretiminin önemli bir bileşenidir. Kollajen cilde yapısını ve elastikiyetini veren bir protein türüdür. Cilt doğal olarak kolajen içerir ve üretir, ancak kolajen üretimi yaşla birlikte azalır.

Uzmanlar limon gibi C vitamini açısından zengin gıdaların daha fazla tüketilmesinin cilde daha genç bir görünüm kazandırabileceğini belirtiyor.

03/05/2024 22:19
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: limon, kolajen, haber
MANŞETLER

HK SAĞLIK

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.