HABER KIBRIS

ad

Bir sabah uyandı ve erkeklerin sesini duyamamaya başladı

ads
14/01/2019

ads
Bir sabah uyandı ve erkeklerin sesini duyamamaya başladı

Çin'de gece mide bulantısı ve kulaklarında çınlama hissiyle uyuyan bir kadın, sabah uyandığında sadece kadınların sesini duyabiliyor, erkeklerinkini ise işitemiyordu. Kadına, çok nadir bir rahatsızlık olan 'alçak frekanslı duyma kaybı' tanısı koyuldu.

Çin'in doğu kıyılarındaki Şiamen kentinde yaşayan Çen isimli bir kadın, bir sabah uyandığında erkek arkadaşının sesini duyamadığını fark etti. Hastaneye gittiğinde doktorlar, Çen'de klasik duyma kaybının dışında semptomlar gördü. Bir dizi tetkikten sonra doktorlardan biri Çen'e 'alçak frekanslı duyma kaybı tanısı koydu. Bu, kadının sadece yüksek frekanslı sesleri duyabildiği anlamına geliyordu.

 

Çin'deki yayın organlarına gçre doktorlar Çen'deki 'alçak frekanslı duyma kaybına' tam olarak neyin sebep olmuş olabileceğini bilmiyor. Fakat bu rahatsızlığın stres kaynaklı olabileceğini söylüyor. Hastane kayıtlarına göre Çen rahatsızlığının ortaya çıktığı sabahtan önceki gece mide bulantısı ve kulaklarında da çınlama hissetmiş.

 

 

UYANDIĞINDA ERKEK ARKADAŞININ SESİNİ DUYAMIYORMUŞ

 

İyi bir uyku çekmenin kendisine iyi geleceğini düşünerek yatağa giden genç kadın, uyandığında erkek arkadaşının ona söylediklerini duyamıyormuş.

 

 

KADIN DOKTORU DUYARKEN, ERKEK HEKİMLERİ İŞİTEMİYOR

 

Hastası Çen'in, kendi dediklerini duyabilirken, odaya giren erkek pratisyenleri işitemediğini fark eden doktor Lin Şiaoqing, bu rahatsızlığı teşhis etmenin çok zor olduğunu çünkü hem hekim hem de hastaların böyle bir rahatsızlığın varlığından habersiz olabileceğini söyledi. Söz konusu rahatsızlığın 13 binde bir görüldüğüne inanılıyor.

 

 

TAMAMEN İYİLEŞMESİ BEKLENİYOR

 

Bu tip semptomları bir an önce tedavi etmeye başlamanın çok önemli olduğunu kaydeden Doktor Şiaoqing, hastası Çen'in tedavinin ardından tamamen iyileşeceğini beklediğini söyledi.

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Bir sabah uyandı ve erkeklerin sesini duyamamaya başladı, haber, kıbrıs,
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.