Bir türlü Yeniden Dövüş Partisi olmuyor

ads ads ads ads
22/04/2024

ads
Bir türlü Yeniden Dövüş Partisi olmuyor

Yeniden Doğuş Partisi Kurultayı ile ilgili olarak 16 Şubat tarihinde yazdığım ‘Ne biçim Kurultay ya bu’ başlıklı şaheserim etkisini göstermiş olacak ki ortalığın karışması için bir samimi gayret var ama bir türlü olmuyor. 
Biz ne demiştik. İki Genel Başkan adayı birbirine girsin, Yeniden Doğuş Partisi Yeniden Dövüş Partisi olsun biz gazeteciler de bir kurultaydan beklediğimiz haberleri kamuoyu ile paylaşalım, alıştığımız türden bir kurultay süreci yaşayalım demiştik. 
Yeniden Doğuş Partisi Yeniden Dövüş Partisi haline bir türlü gelmiyor. 
Büyük Türk Düşünürü, Yerli Che, Torun Torba Sahibi Olup Top Peşinde Koşanlar Konfederasyonu Genel Başkanı, Murat Kurum Propaganda Danışmanı, Emrullah Turanlı’ya Haddini Bildirenler Derneği Genel Sekreteri, Türki Cumhuriyetlerinde KKTC’de olduğundan daha ünlü olan, şair, yazar, siyasetçi, garip gureba dostu, ezilenlerin hamisi, Kars’ın medarı iftiharı, meclis kürsülerinin değişmez konuşmacısı, hükümetin yılmaz savunucusu, Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı, Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkan Adayı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Profesör Doktor Erhan Arıklı eski düşmanı, kafasını YDP meşalesi ile patlatacağına and içtiği Bertan Zaroğlu’nu, bizim yazıdan da etkilenerek, bir şekilde oyuna soktu. 
 Arıklı ‘Bu Talip hoca benimle dövüşmüyor. Ne ettimse olmadı. Adam düşündüğümüzden de beyefendi çıktı. Sövsek muhatap almıyor, hakaret etsek olmuyor. Etrafındakilere saldırsak yine tınmıyor. Yolundan şaşmıyor. Bir türlü kavga edemiyoruz. Bununla kavgayı ancak sen çıkarırsın. Bana yaptığını yap, bana zamanında söylediklerini söyle yeter. Seni YDP’nin bundan sonraki Genel Başkanı yaparım, istediğin Meclis üyelerini atarım. Genel Başkan Yardımcısı olursun. Yeniden Doğuş Partisi’nin ilk uzay yolcuğunda astronot, İlk boğa güreşinde matador, ilk Formüla 1 Yarışında pilot, ilk kupa finalinde de santrafor olursun’ diyerek Zaroğlu’nu yanına çekmeye çalıştı. Sosyal medya üzerinden bir sürü şey yazılıp çiziliyor şimdilerde. 
Oyuna biraz naz yapıp, ‘benim kendi partim var. Siz halledin gelin konuşalım’ tavrı nedeniyle çok geç giren Zaroğlu’nun sistemdeki varlığı Arıklı’nın mı yoksa Talip Atalay’ın mı ekmeğine yağ sürdüğünü henüz YDP tabanı da çözmüş değil. Zaroğlu ile ilgili YDP tabanında ve gruplarında söylenenler, Zaroğlu’nun ne Erhancı ne de Talip’çi sadece ve sadece Bertancı olduğunu da teyid eder cinsten.  
Ha Talip Atalay modern siyasetin ‘insanlar kavga seyretmeyi sever ama kavga edeni sevmez’ prensibini, yaradılışı itibarıyla benimsemiş olacak ki kurultay öncesinde işine bakıyor, Arıklı ile değil, YDP tabanı ile konuşuyor. 
Ben YDP’li değilim. YDP’de kimin Genel Başkan olacağı beni ancak üçüncü derecede ilgilendirir. Ancak yavaş yavaş YDP’de değişim olacak mı, bir tazelenme yaşanacak mı, yoksa yeniden Bertan Zaroğlu’nun veliaht prens olacağı ve sadece kurultay sürecinde değil, daimi olarak partinin Yeniden Dövüş Partisi haline gelip gelmeyeceğini merak ediyorum doğrusu. 
Neyse çok kalmadı göreceğiz. 
Ama Talip Atalay, Arıklı ile kavga etmediği için de YDP, Yeniden Dövüş Partisi olmuyor bir türlü.

22/04/2024 10:34
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Rasıh Reşat
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.