Birkan Uzun Anısına Doğa Yürüyüşü Gerçekleşti

ads ads ads
20/05/2022

ads
ads
Birkan Uzun Anısına Doğa Yürüyüşü Gerçekleşti

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, Uluslararası Final Üniversitesi ve Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen “Birkan Uzun anısına doğaya yürüyüşü” etkinliği Serdar Kılıç’ın katılımıyla Bufavento Kalesinde gerçekleşti.

Eğitmen ve doğa bilimcisi Serdar Kılıç yürüyüş öncesi yapmış olduğu konuşmada katılımcılara bilgiler verdi. Kılıç konuşmasında; “Bufavento Kalesine çıkış parkurumuzda herhangi bir zorluk derecesi yoktur. Rahatlıkla çıkabileceğimiz bir durumdadır. Zararlı herhangi bir durum yok. Burada sadece yılanlar var fakat bunlar bize zarar vermez.  Bugün ki yol güzergahımızda herhangi bir tehlike yoktur. Bu yürüyüşe katılan arkadaşlarımız kendi temposunda kendi nabzına göre çıkışını gerçekleştirirse zirveye daha rahat biçimde ulaşırız” dedi.

 Zirveye doğru gerçekleşen yürüyüşte Uluslararası Final Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin sorularını yanıtlayan eğitmen Kılıç doğa hakkında bilgiler de verdi. Bufavento Kalesine varıldığında KKTC Dağcılık Spor Derneği yetkilileri tarafından Bufavento Kalesinin tarihi bilgisi aktarıldı. Parkuru tamamlayan katılımcılar günün anlam ve önemi açısından Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrakları açtılar. Etkinliğin sona ermesiyle birlikte Eğitmen Serdar Kılıç, öğrenciler ve katılımcılarla hatıra fotoğrafları çekildi.

20/05/2022 09:21
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Birkan Uzun, Doğa Yürüyüşü
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.