Bisiklette takımlar zamana karşı yarıştı!

LİSANSLILARDA VELOCYPRİ, AMATÖRLERDE GREEN PEDAL BİRİNCİ OLDU

ads
19/08/2019

ads
Bisiklette takımlar zamana karşı yarıştı!

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu’nun 2019 yarış takvimi çerçevesinde 18 Ağustos Pazar günü sezonun ilk TTT (Takım Zamana Karşı) yarışı organize edildi. Lisanslı sporcuların yanında, amatör takımlarda yarışta mücadele ettiler.  Lefkoşa’da start alan yarış Türkeli Alt Geçidi’nden dönerek yine Lefkoşa’da bitirildi.

18 Ağustos Takım Zamana Karşı organizasyonu 7si lisanslı, 3’ü lisanssız olmak üzere 10 takımın katılımıyla gerçekleşti. Sıcak hava koşullarından dolayı, Pazar sabahı 8:00’de ilk takım start almasıyla ve sonraki takımların 3’er dakikalık aralarla çıkmasıyla en verimli şekilde gerçekleşmesi sağlandı. Geçen sezon takım zamana karşı yarışının yapılmamasından dolayı, tüm sporcular için heyecan verici bir etkinlik oldu.

Yarışın bireysel veya takım puanı vermeyecek şekilde organize edilmesinden dolayı, takımlar genç, büyük erkek ve master kategorilerinden sporcuların birleşmesiyle oluştu. Federasyon yönetimi, sadece bu yarış için takımların birleşmesine ve ferdi sporcuların da takımlara dahil olmasına izin verdi. Tüm takımlar 29 km’lik tek parkurda mücadele ettiler.


İlk 3:

Lisanslı:

1) Velocypri1: 38:27

2) Green Pedal: 38:57

3) A Takımı: 39:54

HERKES İÇİN BİSİKLET:

1) Green Pedal: 43:31

2) Yönetim Kurulu: 47:07

3) BSD: 60:06

HİB Kategorisi’nde yarışarak etkinliğe sporcu olarak da dâhil olan Yönetim Kurulu, herkes için çok özel bir gün olduğunu ve zamana karşı yarışların güç ve dayanıklılığa en fazla ihtiyaç duyulan yarış türü olduğunu belirterek, katılan herkese tebriklerini iletmiştir. Bisiklet Federasyonu Eylül ayınca 3 dalda KKTC şampiyonalarını düzenleyecektir. Şampiyona maratonu 15 Eylül KKTC Yol Şampiyonası’yla başlayacaktır. 1’er haftalık aralarla zamana karşı ve dağ bisikleti şampiyonaları organize edilecektir.  Ayrıntılı bilgi için www.kibrisbisikletfed.com’u ziyaret edebilirsiniz.

19/08/2019 15:09
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.