HABER KIBRIS

Boğaz ağrısından kurtulmanın hızlı ve doğal yolu

Boğaz ağrısını nasıl geçirebileceğinizi düşünüyorsanız rahatlamanızı sağlamanız için bu verdiğimiz önerileri deneyebilirsiniz.

ads
05/09/2017

Boğaz ağrısından kurtulmanın hızlı ve doğal yolu
ads

Soğuk algınlığına yakalanmak boğaz ağrısına sebep olabiliyor. Özellikle yaz günlerinde bu tür ağrılar günlük hayatı olumsuz etkilemekte. Bazı vakalar doktora gitmeyi gerektirirken, yeni başlayan ağrılarda önce evde çare bulmak istiyorsanız bu önerileri deneyebilirsiniz. İşte boğaz ağrısını geçirecek ve rahatlamanızı sağlayacak çözüm önerileri...

Tuzlu su ile gargara
Tuz, boğazdaki tahriş edici maddeleri ve bakterileri temizlemeye yardımcı olur.

Nasıl yapılır?

Yarım çay kaşığı tuzu, bir bardak suda eritin. Bu karışımla günde 3-4 kez gargara yapın ve suyu boşaltın.

Tarçın çayı
Tarçın, iyi bir antioksidandır. Sinüsleri açmaya yardımcı olur ve boğaz ağrısı çektiğinizde mukus üretimini azaltarak daha rahat nefes almanızı sağlar.

Nasıl yapılır?

1 buçuk su bardağı suyu kaynatıp içine 2 adet çubuk tarçın atın. 3 dakika demlendirin. Daha sonra çubukları çıkarın. Bu çayı sade tüketebileceğiniz gibi sevdiğiniz bir bitki çayının içine de ekleyebilirsiniz.

Zencefil suyu
Zencefil, balgam söktürücü bir bitkidir. Solunum sisteminden mukusu gevşetip atmaya yardımcı olur. Kötü bakterilerle savaşır ve oksijen akışını arttırır.

Nasıl yapılır?

Taze zencefili soyup küçük küçük doğrayın. Suyu kaynatıp içerisine zencefili ekleyin. Yaklaşık 5 dakika kaynatın. Daha sonra zencefilleri çıkarın ve suyun içerisine bal ekleyerek tüketin.

KAYNAKKADINVEKADIN

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Boğaz ağrısı, sağlık, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK SAĞLIK

D vitamini sperm kalitesini artırır mı?

HK SAĞLIK

Son yıllarda yapılan klinik araştırmalar, eskiden sadece kemikler için faydalı olduğu düşünülen D vitamininin, aslında genel vücut sağlığı açısından da son derece önemli bir madde olduğunu ortaya koymuştur. Bugün D vitamininin bağışıklığı artırdığı, sinir sistemini koruduğu, ruh durumunu iyileştirdiği ve hatta kanserli hücrelerin yayılımını önlediği bilinmektedir. Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Ege Can Şerefoğlu, D vitamini ve sperm kalitesi ilişkisini anlattı.

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems