Boris Johnson'dan flaş açıklama: Kısıtlamalara geri dönüyoruz!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede koronavirüs vakalarının artmaya başladığını söyledi ve “Frene basmamız gerekiyor” dedi.

ads
ads
31/07/2020
AA

ads ads
Boris Johnson'dan flaş açıklama: Kısıtlamalara geri dönüyoruz!

İngiltere'den gelen son dakika haberine göre Boris Johnson, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle basın toplantısı düzenledi. Johnson toplantıda "Frene basmamız gerekiyor, önlemlerin gevşetilmesini erteliyoruz" açıklamasını yaptı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülkede koronavirüs vakalarının artmaya başladığını söyledi ve “Frene basmamız gerekiyor” dedi.

İngiltere’nin kuzeyindeki artışa dair bölgesel önlemler aldıklarını belirten Johnson, 1 Ağustos’ta önlemlerin gevşetilmesiyle açılması planlanan bowling salonları, buz pateni pistleri ve kumarhaneler gibi mekanların açılmasının en az 15 Ağustos'a kadar erteleneceğini duyurdu.

Johnson ayrıca " 8 Ağustos'tan itibaren maske kullanımı zorunlu olacak" açıklaması da yaptı. Kural sinema salonları, müze ve sanat galerileri ve ibadet yerlerini kapsayacak. 

Basın toplantısında konuşan İngiltere Sağlık Direktörü Chris Whitty de, ellerindeki istatistiklere göre önlemlerin gevşetilmesinin sınırlarına ulaştıklarını, daha fazla önlem gevşetmeleri durumunda vaka sayısının hızla artabileceğini belirtti.

Düğünlere getirilen kısıtlamaların gevşetilmesi de aynı şekilde ertelenecek.

BBC Spor Editörü Dan Roan, seyircili spor müsabakalarına dair denemelerin de vakalardaki artış nedeniyle iptal edileceğini aktarıyor.

İngiltere’nin kuzeyindeki vaka artışı nedeniyle İskoçya Özerk Yönetimi de bölgeye seyahat etmeme tavsiyesinde bulunmuştu.

31/07/2020 15:41
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Boris Johnson, koronavirüs, ingiltere
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

İngilizler cep telefonlarını kullanamayabilir!

HK İNGİLTERE

ABD’nin Huawei yaptırımları sonrası İngiltere de, Çinli teknoloji devine yasak getirmeye hazırlanıyor. Bu olursa, GSM operatörlerinin ağlarında kullandıkları Huawei ekipmanlarını çıkarması gerekecek. İktidardaki Muhafazakar Parti’nin bazı milletvekilleri, üç yıl içinde bunun olmasını istiyor. GSM operatörleri Vodafone ve BT ise bu süre zarfında değişim yapmaları halinde müşterilerinin cep telefonu sinyallerinde büyük kesintiler olacağı uyarısında bulundu.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.