Bostancı’da Hintkeneviri Bulundu: 2 Kişi Tutuklandı

ads
ads
11/07/2020
HK

ads ads
Bostancı’da Hintkeneviri Bulundu: 2 Kişi Tutuklandı

Bostancı’da bir araçta yapılan aramada uyuşturucu madde bulunması üzerine tutuklanan zanlı Burak Necipoğluları ve ona uyuşturucu maddeyi verdiği tespit edilen zanlı Serhat Ilıcan tutuklanarak bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Ali Çavuş olayla ilgili bulguları aktardı. Çavuş Bağrıkara Sokak Bostancı’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğünde görevli bir polis ekibi tarafından PV 603 plakalı Suzuki Alto marka salon araçta şüpheli olarak görülen Burak Necipoğluları’nın alıkonularak kullanımında bulunan araç içerisinde yapılan aramada; torpido gözünde, üzerinde Eczane yazılı naylon içerisinde 4 ayrı şeffaf renk naylona sarılı yaklaşık 110 gram ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare zapt edildiğini söyledi. Polis zanlının suçüstü yakalandığını ve soruşturma başlatıldığını ve zanlı Burak NECİPOĞLULARI’ nın tasarrufunda bulunan yaklaşık 110 gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi ayni gün Ortaköy - Lefkoşa’da Serhat ILICAN’ dan aldığının tespit edilmesi üzerine zanlı Ilıcan’ın da tutuklandığını ve  ikametgahında yapılan aramada; İkametgahın mutfağında bulunan dolap içerisinde, naylona sarılı, 65 gram ağırlığında beyaz renk şüpheli madde bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı. Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini alınması gereken ifadeler ve beklenen tahlil sonuçları olduğunu belirterek zanlıların ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Şevket Gazi zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)  

11/07/2020 11:23
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Bostancı, Burak Necipoğluları v, serhat ılıcan
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.