Bu alışkanlıktan uzak durun

ads ads ads ads
06/06/2022

ads
ads
Bu alışkanlıktan uzak durun

Cildinizin sağlığını korumak ve erken yaşlanmasını önlemek için bazı alışkanlıklardan uzak durmanız gerekir. Farkında olmadan cildinize yaptığınız bazı şeyler, cilt bariyerinize zarar verebiliyor. Cildinizin erken yaşlanmasını önlemek, akne ve sivilce gibi problemlerle karşı karşıya kalmamak için cilt bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var.

Cildiniz yapısı gereği çok hassastır. Cildinizin zarar görmemesi için cildinize gereken özeni ve bakımı göstermeniz gerekir. Cildinizi korumaya çalışırken yaptığınız bazı hatalar aslında cildinize çok büyük zararlar verebiliyor. Cilde zarar veren ve cildi erken yaşlandıran alışkanlıkları araştırdık.

YANLIŞ CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ

Piyasa çok fazla cilt bakım ürünü mevcut. Çeşit çeşit olan bakım ürünleri arasında cildiniz için en doğrusunu bulabilmek kolay olmuyor. Cilt bakımı yaparken cildinize uygun olmayan bir ürün kullandığınızda cildinize zarar verebiliyorsunuz.

Yanlış cilt bakım ürünlerini kullanmamak için öncelikle cilt tipinizi iyi tanımanız gerekir. Cildiniz karma, yağlı, hassas ya da kuru olabilir. Cilt tipinize göre ürünler seçerek cilt bakımınızı yapmanız daha doğru olur.

SADECE YAZIN GÜNEŞ KREMİ KULLANMAK

Güneş ışınlarına çok fazla maruz kalan ciltlerde kızarıklık, tahriş, kırışıklık ve cilt lekeleri gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu sebeple cildinizi korumak gerekir.

Cildi güneşten korumanın en kolay yolu güneş kremi kullanmaktan geçiyor. Ancak burada yapılan en büyük hata güneş kremlerini sadece yazın kullanmak oluyor. Cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için her mevsim güneş kremi kullanmanız öneriliyor.

CİLDİ TEMİZLEMEDEN UYUMAK

Gün içerisinde cilt üzerinde çok fazla kir, toz ve bakteri birikir. Bu sebeple her akşam derinlemesine cilt temizliği yapılması gerekir.

Cildinizi temizlemeden hemen yatağa koşuyorsanız cildinize en büyük zararı veriyor olabilirsiniz. Her gece uyumadan önce cilt tipinize uygun bir jel ya da köpük yardımıyla cildinizi derinlemesine temizleyin ve nemlendirin.

MAKYAJ FIRÇALARINI TEMİZLEMEMEK

Makyaj yapmayı çok seviyor olabilirsiniz. Makyaj yaparken kullandığınız fırçalar da kusursuz bir makyaj için size yardımcı olur. Ancak makyaj yaptıktan sonra fırçaları temizlememek cildinizde bakterilerin oluşmasına sebep olabilir.

Makyaj fırçaları kirli bırakıldığında ve tekrar cilde uygulandığında birçok mikrobun yayılmasına yol açar. Bu sebeple makyaj yaptıktan sonra fırçalarınızı makyaj kalıntılarından arındırmanız gerekir.

06/06/2022 19:25
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Bu alışkanlıktan uzak durun
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.