Bu nasıl bir görev yeri?

Küçükerenköy’deki ekibin görev yaptığı bekleme noktası yıkılıyoe

ads
ads
04/06/2020

ads ads
Bu nasıl bir görev yeri?

Orman yangınlarına anında müdahale için oluşturulan Yangın Hazır Kuvvet ekiplerinden biri olan Küçükerenköy’deki ekibin görev yaptığı bekleme noktasının yıkılmaya yüz tutmuş hali burada görev yapanları isyan ettiriyorÜlkemizde orman ve arazi yangınlarına en hızlı şekilde müdahale edilmesi ve ormanlarda yapılacak gayri yasal çalışmaların önüne geçilmesi için Tarım Bakanlığı tarafından oluşturulan ve her yıl Mayıs ayı başından Ekim ayı sonuna kadar görev yapan  Yangın Hazır Kuvvet ekipleri ve Yangın Kule Gözcüleri görev yaptıkları yerlerdeki koşullardan dolayı şikayetçiler.Özellikle yangınlara ilk anda müdahale edilmesi için oluşturulan Yangın Hazır Kuvvet ekiplerinin görev yaptığı yerlerin çok kötü koşullarda olduğu için her an büyük bir kaza yaşama tehlikesi ile karşı karşıya olduklarından dolayı tedirginlik içinde görev yaptıkları bildirildi.

BAKIMSIZ VE ESKİ BİNA Bize ulaşan Küçükerenköy Yangın Hazır Kuvvet ekipleri 3 yıldır bu bekleme yeri diye adlandırılan fotoğraftaki Kuzey sahil şeridindeki Küçükerenköy köyü içindeki eski otel binasında görev yaptıklarını belirterek “Biz burada yaklaşık 6 ay boyunca 7 gün 24 saat görev yapıyoruz.Ancak binanın çok eski ve bakımsız olması nedeniyle adeta canımız avcumuzda burada görev yapıyoruz” dediler.

Yangın Hazır Kuvvet ekibi çalışanları ayda 360 saat çalıştıklarını ifade ederek “Çalışma saatlerimiz 24 saat nöbeti 24 saat boş şeklinde. Buna karşılık asgari ücret alıyoruz. Ancak kaldığımız yeri görüyorsunuz. Yani insan kalır mı burada?” diyerek isyanlarını dile getirdiler. SÖZ VERİLDİ AMA Bİ CİVİ BİLE ÇAKILMADI Geçtiğimiz yıl bu görev yaptıkları bekleme yerlerinin durumu ile ilgili şikayetlerini bakanlığa ilettiklerini onlarında kendilerine gerekli çalışmaların yapılacağı sözünü verdiklerini ancak üzerinden bir yıl geçmesine karşın bir civi çakılmadığını belirten Yangın Hazır Kuvvet ekibi çalışanları “Her an binanın çökeceği endişesiyle görev yapıyoruz.İlla ki birilerinin canının yanması mı lazım da buralara müdahale edilsin” diye konuştular.

Fotoğraflarda görüldüğü gibi her tarafın döküldüğü, nem ve rutubetten dolayı yıkılmaya yüz tutmuş, sağlıksız koşullardaki bu binada hayvanların bile kalmasının sakıncalı olduğunu söyleyen Yangın Hazır Kuvvet ekibi çalışanları yetkilileri göreve davet ettiler.

04/06/2020 09:59
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: halkın sesi, görev, yangın
MANŞETLER

HK KIBRIS

YDÜ’nün Covid-19 Projesi TC Sağlık Bakanlığından Onay Aldı

HK KIBRIS

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) DESAM Enstitüsü araştırmacıları tarafından yürütülen ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim Araştırma Hastanesinden katılımcıların da yer aldığı “Covid-19 Pozitif Hastalarda Plazma Interlökin ve TGF-Beta seviyeleri ile Tedavi Arasındaki İlişki” başlıklı projenin TC Sağlık Bakanlığı tarafından onay aldığı bildirildi

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.