HABER KIBRIS

Bulaşık telinin farklı kullanım alanları

Nerede o eskimeye yüz tuttuğu için çöpe attığımız derbeder bulaşık telleri, nerede şimdinin mucize çözümleri.

ads
13/08/2018

ads
Bulaşık telinin farklı kullanım alanları

 Bugün sizin için bulaşık teli meselesine eğildik; daha önce değindiğimiz diş macunu, tıraş köpüğü ve hatta ekmek dilimi gibi… Bakın bulaşık teli, başka ne işlere yarıyormuş!

Yarım Keskin Makas: Makasınız köreldiyse ve bilemek için bıçağınız yoksa, buyurun bulaşık teli verelim. Bulaşık telini birkaç kez kesin, parçalara ayırın. Makasınızın nasıl keskin olacağına inanamayacaksınız.

Spor Ayakkabı: Spor ayakkabınızın kenar kısımlarını, bulaşık teli ile temizleyebilirsiniz. Telin içine birkaç damla leke çıkarıcı damlattınız mı, oldu o iş!

Çivi: Çiviyi çakmadan önce, etrafını bulaşık teli ile kaplarsanız çivi daha sıkı tutunur ve monte edeceğiniz şeyin zemini daha sağlam olur.

Duvardaki Pastel Boya: Duvardaki pastel boyayı çıkarmanın pratik bir yolu var. Bulaşık teli ile hafifçe ovun, lekeden eser kalmayacaktır.

Evcil Hayvan Tüyü: Diyelim ki köpeğinizi yıkayacaksınız. Musluğunuzun tıkanmaması için bir parça bulaşık teli koyun deliğe… Su akıp giderken, tüm tüyler tele yapışacaktır.

Araba Tekerleği: Araba tekerleğindeki lekeleri çıkarmak ve metal kısmını parlatmak için, bulaşık teline bir parça sıvı sabun dökün ve ovun. Lekeler anında çıkacaktır.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Bulaşık teli, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.