Erhürman: Özersay’ın söylediği şey doğrudur. Ben de onu söylüyorum

ads
ads
05/08/2020

ads
Erhürman: Özersay’ın söylediği şey doğrudur. Ben de onu söylüyorum

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın sağ partilerin Ankara ziyareti kapsamında “Doğru bulmadım” açıklamalarına katıldığını söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında Başbakan Ersin Tatar, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu ve YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın Ankara ziyaretini değerlendiren Erhürman, “Özersay’ın söylediği şey aslında algıdadır, ‘doğrudur’, Ben de onu söylüyorum. Algının böyle olacağı nettir” dedi.

Erhürman’ın konuşması şöyle:

Sayın Özersay kendi açıklamasında ne dedi? Bu dönemde böyle bir görüşmenin yapılmasının her durumda cumhurbaşkanlığı seçimleri ile halkın algısında ilintileneceğini bildiğim için ben mealini söylüyorum tabi onun kelimeleriyle söylemiyorum ama onun söylediği bu anlama geliyor bence, ben bu yüzden bu davete icabet etmedim dedi. Yani sayın Kudret Özersay da aslında böyle bir görüşmenin bu davetliler listesi ile gerçekleşecek görüşmenin ne anlama gelebileceğine dair bir algıyla reddetti daveti. Dolayısıyla bu aslında benim söylediklerime...

Soru: doğru olduğunu düşündüğünüz tavır mıydı bu?

Eğer böyleyseydi yani bilemem şimdi kime davet gitti  ne oldu ben de davetler yok Ama buysa ve sayın Özersay‘ın açıklaması da benim söylediğimdir, Haber Kıbrıs’ta okuduğum açıklamayı söylüyorum, dolayısıyla burada sayın Özersay’ın söylediği şey aslında algıdadır, “doğrudur”, Ben de onu söylüyorum. Algının böyle olacağı nettir.

 

05/08/2020 22:09
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Tufan Erhürman, Kudret Özersay,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.