Çek yapraklarını harcadı, ülkeden kaçtı

ads
24/08/2019

ads
ads
Çek yapraklarını harcadı, ülkeden kaçtı

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Convergence Import and Export LTD işyerinde çalışmakta olan zanlı Arun Acumsal ile firari zanlı Arzu Beyaz'ın söz konu şirkete ait 7 adet çek yaprağını çalıp sahteledikleri iddiası başlatılan soruşturma neticesinde ile ilk etap da tespit edilen zanlı Acumsal tutuklanarak bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Meselede şüpheli olan diğer zanlı Arzu Beyaz ise henüz tespit edilemedi.  Arzu Beyaz'ın sosyal medya hesaplarının incelendiği ve Adana'da olduğunun tespit edildiği belirtiliyor.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memur olayla ilgili bulguları aktardı. Polis 2019 yılı Ocak ve Ağustos ayları içerisinde Lefkoşa ‘da sakin Arun Acumsal ve aranan şahıs Arzu Beyaz'nın müstahdemi olduğu, Tekin Birinci’nin direktörü ve sahibi olduğu Convergence Import and Export LTD adına ıstar edilmiş Asbank kaşideli 4 adet boş çek yaprağı ve Garanti bankası kaşideli 3 adet boş çek yaprağını sirkat edip 4 adet çek yaprağını Arun Acumsal adına yazıp sahteleyip tedavüle sürerek toplam 257 bin TL 3 adet çek yaprağını Arzu Beyaz adına düzenleyip sahteledikten sonra tedavüle sürüp 130 bin TL sahtekârlıkla temin ettiklerini söyledi.

Polis zanlı Acumsal’ın tespit edilip tutuklandığını ancak Arzu Beyaz'ın  22 Ağustos 2019 tarihinde  ülkeden çıkış yaptığının tespit edildiğini söyledi.

Polis mesele ile ilgili yürütülen soruşturmanın ciddi olduğunu belirterek aranan şahsın olduğu bu meselede zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

(Kamalı Haber)  

24/08/2019 11:28
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.