Çalıştığı iş yeri sahibinin aracını ateşe verdi

ads
17/07/2019

ads
ads
Çalıştığı iş yeri sahibinin aracını ateşe verdi

14.7.19 tarihinde Gazimağusa’da Gündoğdu sokakta faaliyet gösteren bir iş yeri önünde park halinde bulunan işyeri sahibi Ahmet SELEK’e ait FE711 plakalı aracın ön koltuğuna meçhul şahıs veya şahıslar tarafından yanıcı madde dökülerek ateşe verilmek suretiyle kasti hasara uğratılmıştı.

Sürdürülen tahkikat sonucu meselede zanlı olarak görülen Sercan Ağaçdalı ve Mustafa Ünlü 16.7.19 tarihinde polis tarafından tespit edilerek tutuklandılar.

Her iki zanlı bugün 17.7.19 tarihinde Gazimağusa kaza mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarıldılar.

Meselenin tahkikatını yapan polis mensubu Murat Öztürk mesele ile ilgili olarak sürdürdüğü tahkikatta, kamera görüntülerinin incelenmesi sonrası zanlı 1 Sercan Ağaçdalı’nın tutuklandığını, verdiği gönüllü ifadede daha önce bahse konu işyerinde çalıştığı esnada alacağı olan parayı alamadığı için zanlı Mustafa Ünlü ile birlikte kasti hasar suçunu işlediğini itiraf ettiğini aktardı.Zanlı 1Sercan Ağaçdalı in itirafı üzerine aynı gün zanlı 2Mustafa Ünlü yü de tutukladığını aktaran Öztürk, zanlı 2 Mustafa Ünlü verdiği gönüllü ifadede zanlı 1Sercan Ağaçdalı ile birlikte olay yerine gittiğini kabul etmekle birlikte suça karışmadığı yönünde beyanı olduğunu belirtti. Olay günü zanlıların giydikleri kıyafet ve cep telefonlarının emare olarak alındığını belirtti belirten Öztürk tahkikatının devam ettiğine vurgu yaptı. Öztürk şahadetine devamla, telefon dökümleri ile ilgili raporların alınması yanında gönüllü ifadelerin teyit ve tekzibi nedeniyle zanlılar aleyhine 2 gün tutukluluk emri verilmesini talep etti.

Olguları değerlendiren yargıç Hazan Aksun zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmaları yönünde emir verdi.(MHA)

17/07/2019 21:20
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: kasti hasar, haber, kıbrıs, mahkeme, tutuklama
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.