Çantadaki uyuşturucuyla ilgili iki kişi daha tutuklandı

Ortaköy’de ağaç altına saklanmış, içerisinde 2 kiloluk uyuşturucu madde bulunan çantayla ilgili meseleyle bağlantısı olduğuna inanılan Tahir Casun ile İbrahim Yağmur isimli zanlılar gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı.

ads
ads
19/09/2020
kamalı haber

ads
Çantadaki uyuşturucuyla ilgili iki kişi daha tutuklandı

Polis, Lefkoşa Ortaköy’de ağaç altına saklanmış, içerisinde yaklaşık 2 kilol uyuşturucu madde bulunan çantayla ilgili meseleyle bağlantısı olduğuna inanılan Tahir Casun ile İbrahim Yağmur isimli zanlıları gözaltına alarak mahkemeye çıkardı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görev yapan Polis Memuru Mehmet Sevinç, meseleyle ilgili daha önce tutuklanan Mehmet Alkış’ın cep telefonunun incelendiğini belirterek, telefon dökümlerinde söz konusu olayın gerçekleşmesinin ardından zanlı Mehmet Alkış ile zanlılar Tahir Casun ve İbrahim Yağmur’un konuşmalarının tespit edildiğini söyledi.

Polis Memuru Sevinç, zanlıların başka şahısları yasak yollarla Güney Kıbrıs’a geçirdiğinin de tespit edildiğine dikkat çekerek, meseleyle ilgili aranan başka şahısların da olduğunu, zanlıların vermiş olduğu ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini ifade etti. Sevinç, soruşturmanın salimen yürütülmesi için zanlılar hakkında 3 gün tutukluluk talep etti.

Uyuşturucu ile bağlantım yok

Mahkemeden söz alan zanlı Tahir Casun, “Benim uyuşturucuyla hiçbir bağlantım yok. Bu kişiler benim çocukluk arkadaşım, arayınca konuşmak istedim. Ben çalışıyorum, bankaya da borcum var.  Eğer 3 gün içeride beklersem ben borcumu ödeyemem,, işimden olurum. Ben sürekli evdeyim, polisler istediği zaman evimde beni bulabilir. Soruşturma esnasında polise yardımcı da oldum. Arabadaki kişilerin ne yaptığını da sonradan öğrendim ” şeklinde savunma yaptı.

Soruşturmaya etki edebilirler

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, 11 Eylül’de başlatılan soruşturma kapsamında yeni gelişmelerin kaydedildiğini, soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, zanlıların serbest kalmaları halinde soruşturmaya etki etme ihtimallerinin bulunduğunu ifade ederek, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

19/09/2020 16:28
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: uyuşturucu çanta ortaköy
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.