Çavuş: 1 milyar TL üzerinde teşvik verdik

ads ads ads ads ads
23/05/2024

ads
Çavuş: 1 milyar TL üzerinde teşvik verdik

Tarım Bakanı Hüseyin Çavuş Ulusal Birlik Partisi (UBP) Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı.

Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş aldı ve hükümet ile bakanlık olarak tarım sektörünün büyütülmesi amacıyla yapılan çalışmaları anlattı.

1 Milyar TL Üzerinde Destek

Çavuş, 1 milyar TL üzerinde tarıma destek verdiklerini, sürdürülebilirlik, gıda arzı ve büyümeyi hedeflediklerini, bunun için de büyüme odaklı bir bütçe oluşturduklarını belirtti.

Et Sektöründe Destekler

Et sektöründeki sıkıntıları gördüklerini ve hayvan varlığını artırmak için destekler verdiklerini işaret eden Çavuş, üreticinin yatırım gücünü artırmak amacıyla hayvancıya her alanda destek sağladıklarını vurguladı.

Üreticinin Yanında

Hüseyin Çavuş, her zaman üreticinin yanında olduklarını ve tarımın her alanında üreticiye destek sağladıklarını ifade ederek hedeflerinin tarım sektörünün sürdürülebilirliğini artırmak ve büyümesini sağlamak olduğunu söyledi.

Maliye Bakanlığı ile Ortak Çalışma

Maliye Bakanlığı desteğiyle tüm ödemelerin zamanında yapıldığını belirten Çavuş, süt, et, narenciye, bal, balık, sebze ve meyve gibi ürünlerde tarladan sofraya gıda güvenliği sağladıklarını ve üreticiyi hayat pahalılığı altında ezdirmediklerini ifade etti.

Süt ve Küçükbaş Hayvancılık

Sütte bire bir elli paritede olduklarını, küçükbaşta yaşanan sıkıntıların doğum planlaması yapılamaması nedeniyle oluştuğunu anlatan Çavuş, önümüzdeki yıl için bu planlamanın yapılacağını kaydetti.

Ete Ulaşılabilirlik ve Alternatif Çözümler

Hem üretimin devamlılığı, hem kasapların sürdürülebilir olması hem de tüketicinin ete ulaşabilmesi amacıyla hükümet olarak bazı kararlar aldıklarını belirten Çavuş, özellikle dar gelirlinin ete ulaşabilmesi adına alternatif çözümler üretmeye çalıştıklarını belirtti.

23/05/2024 20:28
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.