Çavuşoğlu: “Güçlü vatan ve güçlü halk için en iyi icraatı şuanda benden başka kimse yapamaz”

"TOPLUMDA YAŞANAN KUTUPLAŞMAYI ORTADAN KALDIRABİLECEK TEK ADAYIM"

ads
ads
28/10/2020
HK

ads
Çavuşoğlu: “Güçlü vatan ve güçlü halk için en iyi icraatı şuanda benden başka kimse yapamaz”

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Nazım Çavuşoğlu, halka hizmet etme bilinciyle ülkedeki tüm krizleri çözmek için genel başkanlığa aday olduğuna dikkat çekti, ülke için 17 yıldır verdiği hizmetlerin, bunan sonra yapacaklarının teminatı olacağına vurgu yaptı.

“GÜÇLÜ VATAN VE GÜÇLÜ HALK İÇİN EN İYİ İCRAATI ŞUANDA BENDEN BAŞKA KİMSE YAPAMAZ”

Güçlü vatan ve güçlü halk için en iyi icraatı şuanda kendinden başka kimsenin yapacak durumda olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, “Sahip olduğum birikim, tecrübe ve halka hizmet bilinciyle, böyle bir dönemde aday olmak, benim için zorunluluk olmuştur.” dedi.

Haber Kıbrıs ekranlarında Hüseyin Ekmekçi ve Mete Tümerkan’ın sorularını cevaplayan ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan adayı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, gelmek istediği konumun deneyim ve birikim gerektirdiğine dikkat çekerek, ortak hedefe ortak akılla yürüyecek en deneyimli ve birikimli aday olduğuna vurgu yaptı.

Halkın iradesi ile beş kez milletvekilliğine seçildiğine de dikkat çeken Çavuşoğlu, “Halkımız şahsıma bu görevleri verdiğine göre, böylesi kriz dönemlerinde benden bu sorunları çözmemi beklemektedir. Bu anlamda kendimi sorumlu ve böyle bir dönemde aday olmaya zorunlu hissetim.” ifadelerini kullandı.

"TOPLUMDA YAŞANAN KUTUPLAŞMAYI ORTADAN KALDIRABİLECEK TEK ADAYIM"

Çavuşoğlu açıklamasının devamında partisi tarafından yetkilendirilmiş ve her aşamasında uzun yıllar görev almış, devletin işleyişini bilen, meclisteki komitelerde görev alan, tüm siyasi partilerle diyaloğu olan ve farklı inanışa sahip insanlarla iletişim kurabilen biri olduğuna da dikkat çekerek, toplumda yaşanan kutuplaşmayı ortadan kaldırabilecek, KKTC Devleti çatısı altında birlikte mutlu bir şekilde yaşayarak, geleceğe emin adımlara yürüyebilmeyi sağlacak tek aday olduğuna vurgu yaptı.

BEN, SORUN ÇÖZEN BİRİYİM

2003 yılından beri genelde tüm ülkeye, özelde ise UBP’ye çalışarak hizmet verdiğini dile getiren Çavuşoğlu, “Beş bakanlık yaptım. Sorun yaratan biri, değil sorun çözen biriyim. Bundan dolayı da icraatlarımda hep ileriye dönük hamleler yaptım.” dedi.

Yürüttüğü görevlerde aldığı bakanlıkları hep ileriye taşıdığını, ortaya koydukları projeleri fiili olarak hayata geçirerek halkın hizmetine sunduğunu belirten Çavuşoğlu, sorun çözen biri olduğuna dikkat çekti, Türkiye ile ilişkileri en doğru şekilde yürütebilen, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin temsiliyetini de en iyi şekilde yapabilenlerin başında geldiğini sözlerine ekledi.

“TOPLUMUN İCRAATA VE KUCAKLAŞMAYA İHTİYACI VAR”

Göreve gelmesi durumunda devlet işleyişinde yaşanan hantal yapıyı ortadan kaldıracaklarını ve halka hizmet noktasında çok çalışacaklarını da belirten Çavuşoğlu, “Toplumun icraata ve kucaklaşmaya ihtiyacı var. 2006 yılında partiyi tek başına iktidara taşıdık. Partiden kopmalar oldu ama biz kopmadık. UBP’nin vizyonuna inanmış bir olarak, düşüncem hiç değişmeden partimin prensiplerini halka yansıması için çalıştım.” dedi.

“PARTİM BANA GÜVENİYOR”

Üyeler ile yaptığı görüşmede partinin derlenip toplarlannası için ortak akılla işleri yöneten birisinin olması gerektiğini söylediklerini belirten Çavuşoğlu şöyle devam etti;

“Tabandan gelen güçlü seslere kulak verdim. Çok iyi mesajlar geldi. Partim bana güveniyor. Bende kendimi partimin ve devletin tüm kademelerinde görev yapmış biri olarak, bunu halkıma borçlu hissediyorum. Tüm krizlerden çıkmak için adayım.”

"HÜKÜMET VAR MI, YOK MUYU ORTADAN KALDIRACAĞIM"

Genel başkan olması halinde, kendi açısından nasıl bir hükümet formülü olur diye tüm siyasi parti başkanlarıyla görüşüp hükümet var mı, yok muyu ortadan kaldıracağını da söyleyen Çavuşoğlu, “Kuracağımız hükümet ve Türkiye ile iyi ilişkiler içinde çarkların dönmesini sağlayacağım” diye konuştu.

Kuracağı kabinede liyakata önem vereceğini ve görev alacak kişilerin liyakat ve adalet kapsamında değerlendirileceğini de sözlerine ekleyen Çavuşoğlu, “Amacım yapamayacağım şeyleri yazmak değil, az konuşup çok iş yapmaktır.” ifadelerini kullandı.

“BENİ ELEŞTİRECEK OLAN BİRİ VARSA DİLİ YANAR”

“Beni eleştirecek olan biri varsa dili yanar. Beni eleştirecek olan benden fazla hizmet vermesi, daha fazla icraat yapması gerekir.” diyen Çavuşoğlu, en çok çalışan, ortaya icraat koyan aday olduğunu kaydetti ve ülkenin zaman kaybı yaşamasını istemediğini, bu yüzden de seçimi ilk turda bitirmek için çalıştıklarına dikkat çekti.

31 Ekim akşamı herkesi kucaklayacağına da değinen Çavuşoğlu, “Üyelerimiz her adayın geçmişine ve icraatlarına bakarak karar verecek. Ben herkesin elini kısa sürede sıkamam ama geçmişte yaptıklarımın tüm üyelere ve halka ulaştığını biliyorum.” diye konuştu.

Göreve gelmesi durumunda devlette aksayan tarafları düzelteceklerine ve tüm alanlarda reformlar yaparak, çağdaş bir vizyona kavuşacaklarını dile getiren Çavuşoğlu, “Devletimize sahip çıkmak herkesin vizyonudur. Biz bayrağını, devletini, halkını seven, halka hizmet eden bir organizasyon oluşturacağız. Devletin adaleti herkese eşit olarak sağlanacak.” ifadelerine yer verdi.

Açıklamalarının sonunda “Zaman, kişi değil, icraatı seçme zamanıdır. Zaman geleceği doğru kurgulama zamanıdır” vurgusu yapan Çavuşoğlu “Geleceği kurgularken birlikteyiz, hedefimiz ortak! Ulusal Birlik Partisi’nin vizyonu ile birlikte daha güçlü vatan ve halk adına her türlü sorumluluğu üstleneceğim” dedi.

 

28/10/2020 08:30
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Nazım Çavuşoğlu, ubp
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.