Çavuşoğlu: İyi haberlerle, tüm çocukları alıp dönmeyi arzuluyoruz

ads ads ads ads
08/02/2023

ads
Çavuşoğlu: İyi haberlerle, tüm çocukları alıp dönmeyi arzuluyoruz

Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, çocukların bulunduğu bölüme çok yaklaştık, her an ulaşmayı bekliyoruz.

Bakan Çavuşoğlu Haber Kıbrıs’a yaptığı açıklamada, Adıyaman’da KKTC’den çocukların bulunduğu alanda çok hummalı bir çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Çocuklara bugün ulaşmayı hedeflediklerini belirten Çavuşoğlu, “Bugün umut ederim ki buradaki gayret güzel şekilde sonuçlanacak. Buradaki hayat şartları sıfır. Hava sıcaklığı eksilerde. Elektrik yok. Kıbrıs’tan her türlü destek hükümetimiz tarafından uçak ve gemilerle sağlanmıştır. Ailelerimiz, insanlarımızı gece otobüs içerisinde, klimaları yakarak bekliyoruz. Kıbrıs’tan çadırlar geldi. Burada para ile alınabilecek hiçbir şey yok. Herşey Kıbrıs’tan getirildi”dedi.

Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, şu anda tüm ekibin enkazın başında olduklarını ve her an çocuklara ulaşmayı umut ettiklerini söyledi. Orada bulunan ailelerle birlikte, mutlu haberlerle, tüm çocukları alıp dönmeyi arzu ettiklerini kaydeden Çavuşoğlu, halka da seslenerek, sosyal medyadaki yalan haberlere itibar etmemeleri istedi. Çavuşoğlu, “Ekibin lideri olarak ben, tüm bilgileri teyt ettikten sonra paylaşıyorum. Lütfen sağdan soldan gelen haberlere inanmayın” dedi.

08/02/2023 10:19
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: çavuşoğlu, dprem, adıyaman i,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.