Çavuşoğlu: Rum kesiminin KKTC ile anlaşması lazım

ads
ads
03/06/2020

ads ads
Çavuşoğlu: Rum kesiminin KKTC ile anlaşması lazım

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir televizyon kanalında katıldığı programda gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi

Doğu Akdeniz’deki son gelişmelere ilişkin de konuşan Çavuşoğlu, “Biz, Doğu Akdeniz’de herkesle iş birliğine varız. Türkiye’nin olmadığı hiçbir anlaşma geçerli değildir, Türkiye’nin olmadığı hiçbir işbirliği de sonuçta netice getirmez. Bunu da attığımız adımlarla gösterdik” dedi.

Çavuşoğlu: Doğu Akdeniz’de işbiliği yapmak istiyorsanız bize gelin

TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ilişkin, Türkiye’nin buradaki amacının herkesle iş birliği yapmak olduğunun altını çizerek, “Rum kesiminin ise Kıbrıs etrafındaki zenginliklerin hakça paylaşılmasıyla ilgili KKTC ile bir kere anlaşması lazım” diye konuştu.

Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, Doğu Akdeniz’de herkesle iş birliğine varız ama bugüne kadar Yunanistan, Mısır, İsrail gibi bölgedeki diğer ülkeler bizi dışlayarak kendi aralarında iş birliği yapma girişiminde bulundu. Biz de onlara diyorduk ki Türkiye’nin olmadığı hiçbir anlaşma geçerli değildir, Türkiye’nin olmadığı hiçbir iş birliği de sonuçta netice getirmez. Bunu da attığımız adımlarla gösterdik. Oldubittiye izin yok. Doğu Akdeniz’de iş birliği yapmak istiyorsanız bize gelin”

03/06/2020 13:56
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: mevlüt çavuşoğlu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.