HABER KIBRIS

ad

Çavuşoğlu’ndan ‘İndirimli Bilet’ konusuna netlik!

İndirimli biletten kimler yararlanabilecek?

ads
11/09/2019
HK

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu öğrenci indirimi kararına açıklık getirdi

ads
Çavuşoğlu’ndan ‘İndirimli Bilet’ konusuna netlik!

Eğitim ve Kültür Bakanı Çavuşoğlu, dün Bakanlar Kurulu toplantısında alınan “uçak biletlerinde yüzde 15’lik öğrenci indirimi” kararına netlik kazandırdı. Çavuşoğlu, söz konusu indirimin 12-27 yaş aralığındaki bütün öğrenciler için geçerli olduğunu söyledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, dün Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası duyurulan “uçak biletlerinde yüzde 15’lik öğrenci indirimi” kararına açıklık getirdi.

Çavuşoğlu söz konusu indirimin 12-27 yaş aralığındaki T.C. ve KKTC vatandaşı bütün öğrenciler için Türkiye-KKTC arası bütün gidişlerde ve gelişlerde geçerli olduğunu aktardı.

Çavuşoğlu’nun paylaşımı şu şekilde:

“10 Eylül 2019 tarihinde THY ‘den talebimiz doğrultusunda alınan müjde niteliğindeki haberin yayınlanmasıyla birlikte, ortada dolaştırılan bazı soruların cevabını kamuoyuyla paylaşma ihtiyacı duymaktayım.

Bu uygulamaya göre;

  1. 12  ile 27 yaş arasındaki tüm öğrenciler (12-27 yaş dahil ortaokul, lise, üniversite )
  2. 2.Bu yaş grubundaki TC-KKTC uyruklu tüm öğrenciler
  3. 3.Türkiye ile KKTC arasındaki tüm geliş gidişler
  4. Türkiye içindeki tüm uçuşlar
  5. Üçüncü ülkelerde okuyan KKTC uyruklu öğrenciler de Türkiye iç seyahatlerinde ve Türkiye / KKTC arası seyahatlerinde bu hakka sahiptirler
  6. KKTC ve TC dışına seyahat edecek öğrencilerimiz ve uluslararası öğrenciler THY’nin anlaşmalı seyahat acentelerine başvurmaları halinde ise yüzde 10 öğrenci indirimi ve 40 kilo bagaj hakkına sahip olacaklarıdır.

 

(BRT/SM)

11/09/2019 11:20

Bu habere tepkiniz:
TAGS: thy, öğrenci, indirim, bilet
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.