HABER KIBRIS

Çek vatandaş rahatsızlandı, Prag'tan gelen uçak Ercan'a indi

ads
17/06/2018

Çek vatandaş rahatsızlandı, Prag'tan gelen uçak Ercan'a indi

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay sosyal medyadan  yaptığı açıklamada Bugün Prag'dan gelen bir ambulans uçağın doğrudan Ercan'a indiğini ve rahatsızlanan Çek vatandaşını alarak Prag'a gittiğini açıkladı.

Özersay yaptığı açıklamada "Tanınır yahut tanınmaz burada bir devlet varsa ki vardır, bunun gereğini yerine getirmek durumundayız, hem de her konuda. Bazen adımlar küçük de olsa yol alınır ve önemli olan da budur…" dedi

İŞTE O AÇIKLAMA

Bugün Prag’tan (Çekya-eski adıyla Çek Cumhuriyeti) bir ambulans uçak verdiğimiz izinle Ercan’a doğrudan uçuş gerçekleştirdi. Ülkemizde bulunan Çek vatandaşının geçirdiği rahatsızlık ertesinde ambulans uçağın Ercan’a doğrudan uçuş yapması için tarafımıza başvuruda bulunuldu.

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Dairesi yetkilileri ile Dışişleri Bakanlığı olarak işbirliği halinde gerekli işlemleri tamamladık. Az önce bahse konu hasta ambulans uçağa bindirilerek yine doğrudan uçuş şeklinde ülkesine, Prag’a gönderildi. Çekya’nın Kıbrıs’ta bulunan temsilcilerine de bu konuda bilgi veriyoruz.

Biz hükümet olarak özellikle hastalık, kayıplar benzeri insani konularda ve uluslararası suçlardan arananların yakalanması ve iadesi benzeri konularda uluslararası toplumla işbirliği yapmaya her zaman açık olacağız. Bunu bir medeniyet göstergesi olarak alıyoruz ve tüm uluslararası aktörlerle işbirliğine açık olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.

Tanınır yahut tanınmaz burada bir devlet varsa ki vardır, bunun gereğini yerine getirmek durumundayız, hem de her konuda. 
Bazen adımlar küçük de olsa yol alınır ve önemli olan da budur…

Bu habere tepkiniz:
TAGS: prag, ercan, kudret özersay
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.