HABER KIBRIS

Çeşme başında çıplak yıkanırken yakalandı…

“Kokarak yaşayamam…”

ads
24/06/2018

Çeşme başında çıplak yıkanırken yakalandı…

 

Gamze PİR BAYKUR

 

İskele’de önceki gün sabah saatlerinde yürüyüş yolunda bulunan çeşme başında tamamen çıplak vaziyette yıkanırken polis tarafından suçüstü tespit edilen Yankı K. isimli turist tutuklandı. “        Uygunsuz tavır ve hareket” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarılan zanlı , yargılanmasında hazır bulunacağına dair kendisinin imza edeceği 30 bin TL’lik şahsi kefalet ile serbest bırakıldı. Zanlı ise mahkemede temiz yaşamak için konu suçu işlediğini beyan etti.

 

Devriye gezen polis ekipleri tarafından tespit edildi…

Meselenin tahkikat memuru Mustafa Paşa, zanlı Yankı K.’ın 23 Haziran tarihinde saat 08:30 raddelerinde İskele’de yürüyüş yolunda namusa ve ahlaka aykırı bir şekilde tamamen çıplak bir vaziyette çeşme başında yıkanarak uygunsuz tavır ve harekette bulunduğunu açıkladı. Zanlının devriyede olan polis ekipleri tarafından suçüstü tespit edilerek tutuklandığını belirten Paşa, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini söyledi. Paşa, zanlının 20 Haziran tarihinde Türkiye’den KKTC’ye turist statüsünde 30 günlük vize ile geldiğini ve zanlının KKTC’de herhangi bir bağının bulunmadığını ifade ederek, zanlının üzerinde yapılan aramada ise 180 TL nakit para tespit edildiğini belirtti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Paşa, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Zanlı: “Kokarak yaşayamam…”

Mahkemede söz alan zanlı Yankı K., kötü bir niyeti olmadığını, sadece temiz olmak istediğini söyleyerek “Kokarak yaşayamam. Temiz temiz yaşamak istedim” diyerek kendini savundu.

 

Şahsi kefalete bağlandı…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Meltem Dündar, zanlının işlemiş olduğu suçun hafif suç kapsamında olduğunu ve 3 aya kadar hapislik ön görüldüğünü belirtti. Zanlının yargılanmada hazır olmasını temin etmek maksadı ile şahsi kefalete bağlamayı uygun ve adil bulduğunu belirten Dündar, zanlının yargılanmada hazır olacağına dair 30 bin TL’lik şahsi kefalet imza etmesi koşuluyla serbest bırakılmasına emir verdi.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: haber, kıbrıs, turist
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.