Cezaevine Uyuşturucu ve Telefon Atan Zanlılar Yeniden Mahkemeye Çıkarıldı

Merkezi Cezaevine uyuşturucu ve telefon atılması meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar yeniden mahkemeye çıkarıldı

ads
ads
06/04/2020
HK

ads
ads
Cezaevine Uyuşturucu ve Telefon Atan Zanlılar Yeniden Mahkemeye Çıkarıldı

Merkezi Cezaevine uyuşturucu ve telefon atılması meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Mehmet Ali Doğan, Ertuğ Kılıç, Yücel Ok, Muharrem Özertural ve Emrah Özdemir, Hasan Boncuk ve Havva Özdemir tutuklanmasının ardından dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Kağan Kurtbir  olayla ilgili bulguları aktardı. Kurtbir Merkezi Cezaevinde bulunan yaklaşık 4 Gram ağırlığında Hint Keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık 7.5 Gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 3 adet uyuşturucu içerdiğine inanılan hap, 27 adet Eroin içeren Suboxone marka hap, 1 adet Nokia marka 105 model ekranı kırık cep telefonu, 1 adet Samsung marka GT/E 1207 Y model cep telefonu, 1 adet Zanco marka cep telefonu, 1 adet GLX Orginal marka seri numaralı cep telefonu pili, iki adet cep telefonu kulaklığı, bir adet Samsung marka kablolu cep telefonu şarj cihazı, bir adet Huaweı marka şarj cihazı adaptörü, bir adet siyah ve bir adet beyaz renk cep telefonu şarj kablosu ve 3 adet üzerinde Cıty Royal 5 Cyprus yazılı oyun fişi bulunarak polise bilgi verildiğini söyledi. Kurtbir polisin mesele ile ilgili başlatmış olduğu soruşturma kapsamında Merkezi Cezaevinde hükümlü tutuklu bulunan mahkûm Çağlar Özertural ve Münür Orçun Bolcanlı’nın isteği doğrultusunda Mağusa’da sakin zanlılar Mehmet Ali Doğan (E-31), Ertuğ Kılıç (E-30), Yücel OK (E-32), Muharrem Özertural’ın (E-59) söz konusu telefonları Cezaevine götürmesi için Emrah Özdemir’e (E-31) verdikleri ve Zanlı 6’nın da söz konusu telefonların yanına söz konu uyuşturucu maddeleri de koyarak Cezaevine götürüp mahkûm Çağlar Özertural ve Münür Orçun Bolcanlı’nın alması için attığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı. Polis zanlıların evinde yapılan aramada zanlı Emrah Özdemir’in ikametgâhında cezaevinde bulunan uyuşturucuların sarılı olduğu naylonun diğer yazısının bulunarak emare alındığını belirtti. Polis mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın kısmen tamamlandığını ve zanlılar Mehmet Ali Doğan, Ertuğ Kılıç, Yücel Ok, Muharrem Özertural ve Havva Özdemir’in uyuşturucu ile bağının tespit edilemediğini sadece cezaevine yasak eşya sokmak suçundan methaldar olduklarının tespit edildiğini aktardı. Polis zanlılar Emrah Özdemir ve Hasan Boncuk’un ise uyuşturucu meselesi ile bağlantılarının tespit edildiğini bu yönde cezaevinde bulunan mahkûm Çağlar Özertural ve Münür Orçun Bolcanlı’nın alınan ifadelerde isimlerinin geçtiğini ve bu yönde yürütülen soruşturmada alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin sürdüğünü söyledi. Polis her iki zanlının tahkikat maksatlı 4 gün daha tutuklu kalmasını talep ederken diğer zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hale Dağlı aleyhlerinde yürütülen soruşturma tamamlanan zanlılar Mehmet Ali Doğan, Ertuğ Kılıç, Yücel Ok, Muharrem Özertural ve Havva Özdemir’in yurtdışına çıkışlarının yasaklanması, 10 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması ve KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verirken zanlılar Emrah Özdemir ve Hasan Boncuk’un ise 4 gün daha soruşturma maksatlı tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

06/04/2020 15:59
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Cezaevi, Uyuşturucu, Telefon Mehmet Ali Doğan, Ertuğ Kılıç, Yücel Ok, Muharrem Özertural, Havva Özdemir
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.