Çıkmaz Sokak Operasyonu zanlısı mahkemeye çıkarıldı

“Çıkmaz Sokak” operasyonunda ele geçirilen uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler yanında tabanca ve mermi bulunmasıyla ilgili zanlı Mehmet Aslantekin tutuklandı

ads ads ads ads
02/12/2021

ads
ads
ads
Çıkmaz Sokak Operasyonu zanlısı mahkemeye çıkarıldı

Lefkoşa’da narkotik polisi tarafından gerçekleştirilen “Çıkmaz Sokak” operasyonunda ele geçirilen uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler yanında tabanca ve mermi bulunmasıyla ilgili gözaltına alınan zanlı Mehmet Aslantekin mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlı Mehmet Aslantekin’in 1 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen Çıkmaz Sokak Operasyonu’nda ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada yatak odasındaki kilitli kasa içinde 3 adet kanunsuz ateşli silah ve 26 adet canlı merminin bulunarak emare alındığını belirtti.

Polis, yine zanlının ikametgahında mutfakta iki ayrı poşet içinde yaklaşık 25 gram ağırlığında kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan cam nargile ve hassas terazinin bulunarak emare alındığını söyledi.

Polis, zanlının kullanımındaki araçta şeffaf naylona sarılı 10 gram ağırlığında hintkeneviri, cam pipo ile küçük hassas terazinin bulunduğunu belirtti.

Polis, zanlıdan yapılan soruşturmada 3 adet tabanca, canlı mermiler ve kokaini aranan 1 şahıs aracılığı ile KKTC’den alıp, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne götüreceğini beyan ettiğini söyledi.

Polis, mesele ile ilgili olarak tahkikatın devam ettiğini söyleyerek, ifadenin teyidinin yapılabilmesi, tabancaların geçmişte herhangi bir olayda kullanıp kullanılmadığının araştırılacağından bu bağlamda zanlının 1 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Hüseyin Koralp, müvekkilinin doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, zanlının 1 gün tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi. 

02/12/2021 14:43
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Mehmet Aslantekin, Çıkmaz Sokak Operasyonu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.