Cimnastikte kadın üstünlüğü

Cimnastik Federasyonu bünyesinde gerek federasyon yöneticisi, gerek kulüp başkan ve yöneticisi gerekse de antrenör olarak birçok kadın görev yapıyor

ads ads ads ads
28/03/2021

ads
ads
Cimnastikte kadın üstünlüğü

KKTC Cimnastik Federasyonu bünyesinde gerek federasyon yöneticisi, gerek kulüp başkan ve yöneticisi gerekse de antrenör olarak birçok kadın görev yapıyor.

70 antrenörünün 42’si kadın, 28’i erkek olan Cimnastik Federasyonu yönetim kurulunda 3 kadın yönetici yer alıyor. Meryem Koç, Figen Yaman Lesinger ve Didem Menteş, federasyon yöneticisi olarak cimnastiğe hizmet ediyorlar.

Kadın kulüp başkanlarının sayısı da hızla çoğalan cimnastik camiasında, alt yapıdaki sporcuların çoğunluğunu da kız çocukları oluşturuyor.

KKTC Cimnastik Federasyonu başkanı Hasan Sapsızoğlu, cimnastik camiası içerisindeki kadınların etkinliği üzerine açıklamalarda bulunurken, “Hayata karşı dimdik duran, hiçbir zorluklardan yılmadan azimle mücadele eden, bir engelle karşılaştığı zaman pes etmeyen kadın zeki ve bilgili bir kadındır.

Cimnastik Federasyonumuzun başarısının sırrı çocuklarımıza değer veren, anne şefkatiyle çocuklarımıza sahip çıkan kadın başkan, yönetici ve antrenörlerimizdir.” ifadelerini kullandı.

 

28/03/2021 18:05
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Cimnastikte kadın üstünlüğü, haberkibris,
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.