Cinayet teşebbüsünde iki tutuklu

Haspolat’da bir kişinin apartmandan atlayarak ağır yaralandığı olayda zanlı olarak görülen 2 kişi tutuklandı.

ads ads ads ads
24/01/2023

ads
Cinayet teşebbüsünde iki tutuklu

Haspolat’da bir kişinin apartmandan atlayarak ağır yaralandığı olayda zanlı olarak görülen 2 kişi tutuklandı. Polis zanlıların Güney Kıbrıs'a kaçtığını ve orada tespit edilip tutuklandıklarını açıkladı. 

“Taammüden Adam Öldürmeye Teşebbüs, Ağır Yaralama” suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Isaıah Edirium ve Amurie Andrew mahkeme huzuruna çıkarıldı.

(Kamalı Haber) 

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Müfettiş Hüseyin Göymen zanlılar Isaıah Edirium ve Amurie Andrew’in 10 Ocak 2023 tarihinde saat 12:55 raddelerinde Haspolat'ta belediye evlerindeki apartman dairesinde depozito konusunu görüşmeye gelen Chukwudı Oliver Nwauuisi’yi tahta saplı baltalar ile korkutarak Nwauuisi’nin yaklaık 11 metre yükseklikten beton zemine atlamasına sebebiyet verdiklerini aktardı.

Polis Nwauuisi’nin Lefkoşa Devlet Hastanesi'nde Nöroloji yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını ve hayati tehlikesinin devam ettiğini belirtti.

Polis, olay sonrası zanlıların Güney Kıbrıs'a kaçtıklarını suç ve suçlara ilişkin bilgi değişim ofisi aracılığı ile yapılan yazışmalar neticesinde Güney Kıbrıs’ta tespit edilerek tutuklandıklarını ve Birleşmiş Milletler Askerleri aracılığı ile Kermiya Sınır Kapısında teslim edildiklerini mahkemeye aktardı.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini alınması gereken ifadeler olduğu ve müştekinin sağlık dururmunun ciddi olduğunu belirterek soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 8 gün  daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlıların soruşturma maksaltı 8 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

24/01/2023 14:43
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: haspolat, cinayet, zanlı
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.