Cinayet Zanlısı Konuştu: Bu işi namusum için yaptım

83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz'i öldüren zanlı mahkemede konuştu

ads
ads
29/06/2020

ads ads
Cinayet Zanlısı Konuştu: Bu işi namusum için yaptım

Gönyeli’de meydana gelen adam öldürme meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Azat Nurmamedov dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

(Kamalı Haber)

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Müfettiş Muavini Hüseyin Göymen, 24.06.2020 tarihinde zanlı Azat Nurmamedov’un 83 yaşındaki Veysi Muslu Akdeniz'i katlettiğini anlattı.

Polis, ayni tarihte olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine oluşturulan bir polis ekibi tarafından yapılan operasyon sonucu zanlı Azat Nurmamedov’un Ortaköy bölgesinde bulunan bir apartman dairesinde 25.06.2020 tarihinde tespit edilip, tutuklandığını söyledi.

Polis, zanlının sorgusunda suçunu kabul edip, gönüllü ifade verdiğin, belirtti.

Polis, maktülün vücuduna tekme attığını, kafasına tava ile vurduğunu ve maktüle ait 2 bin TL, 10 ABD doları, 465 stg, 555 Euro, iki bankamatik karttı ve banka dekontlarını aldığının belirlendiğini söyledi.

Polis, banka dekontları ve kartların Ortaköy bölgesinde tespit edildiğini anlattı. Polis, alınması gereken ifadeler ve olay mahalli ile çevresinde bulunan kamera kayıtlarının incelenebilmesi ayrıca zanlının ikinci ifadesinde de belirttiği bir takım iddialarının araştırılabilmesi için 8 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı, “Bu işi namusum ve şerefim için yaptım. Telefonda ses kaydım var. İşin içinde başka hiç birşey yoktur” dedi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hale Dağlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

29/06/2020 14:52
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Veysi Muslu Akdeniz, gönyeli cinayet
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.