Çin'deki Sellerde En Az 141 Kişi Öldü veya Kayboldu

Çin'de yılbaşından bu yana meydana gelen sel felaketlerinde en az 141 kişinin hayatını kaybettiği veya kaybolduğu bildirildi

ads
ads
13/07/2020

ads ads
Çin'deki Sellerde En Az 141 Kişi Öldü veya Kayboldu

Xinhua ajansının haberine göre, ocaktan bu yana ülke genelindeki 27 bölgede görülen sellerde en az 141 kişi hayatını kaybetti veya kayboldu.

Seller nedeniyle 3,53 milyon hektar tarım arazisi zarar gördü, ekonomik kayıp ise 11,7 milyar doları buldu.

Bu arada Çin Devlet Sel Kontrolü ve Kuraklık Merkezi, sel felaketleri nedeniyle acil durum müdahale seviyesini 2'ye yükseltti.

13/07/2020 15:05
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: çin, sel felaketi çin,
MANŞETLER

TC Merkez Bankası’ndan likidite ve piyasa açıklaması!

HK EKONOMİ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), piyasaya verilen likidite hakkında önemli bir açıklamada bulundu. TCMB, "Hedefli ilave likidite imkânları kademeli olarak azaltılacaktır" derken "Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır" ifadelerini kullandı. TCMB'nin bu açıklaması gerekirse faiz artışına gidilebileceği şeklinde yorumlandı.

HK DÜNYA

Mega patlama tehlikesi: Beyrut'takinin tam 5 katı!

HK DÜNYA

dünyada birinci gündem maddesi haline gelen yıkıcı Beyrut patlamasının yankıları sürüyor. 135 kişinin hayatını kaybettiği, 5 binden fazla kişinin yaralandığı ve 100'den fazla kişinin de kayıp olduğu patlama, Lübnan'ın başkentinin büyük bir bölümünü yerle bir etti. 2 bin 750 tondan fazla yüksek patlayıcı amonyum nitratın, limanda altı yıl boyunca durduğu depoda çıkan yangının yayılıp ardından patlamasıyla felaket yaşandı. Adeta nükleer patlamalarda meydana gelen ve mantar formasyonu denilen görüntünün ortaya çıkmasına neden olan faciayı Milliyet’e yorumlayan uzmanlar, “Böylesi bir felaketi daha önce hiç görmedik” dedi.

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.